Zeman: Většina českých minipivovarů vaří nechutné kyselé pivo

Český prezident Miloš Zeman (Profimedia.cz)

Český prezident Miloš Zeman | FOTO: Profimedia.cz

Podle prezidenta ČR Miloše Zemana jsou v České republice pitelná dvě tři piva. Všechna ostatní jsou druhé kategorie. Ta nejhorší pak připravují minipivovary, kterých v zemi přibývá. Své hodnocení pronesl prezident v pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov. Na úvod své odpovědi však zpražil moderátorku Alexandru Mynářovou, manželku svého kancléře bez prověrky Vratislava Mynáře.

„Alex, opravdu si myslíte, že téma nedostatku sládků v České republice je téma pro diskusi s prezidentem republiky? Já přece nejsem všeználek,“ reagoval na dotaz Mynářové, kterou zajímalo, proč je v ČR nedostatek sládků. Přesto se prezident zamyslel a pronesl odpověď.

„Opravdu nevím, jestli je jich málo nebo hodně. Jsou dvě nebo tři dobrá piva v ČR, zbytek je druhá třída. Navštívil jsem opravdu hodně minipivovarů a většina z nich vaří nechutné kyselé pivo. Teď jsem naštval tolik lidí. Bože, to mám radost. Vždy když naštvu lidi, tak se zaraduju,“ řekl s pobavením Zeman.

V další části pořadu Miloš Zeman například řekl, že nesnáší Děti země nebo že David Rath je drzý, když se mu nelíbí, že se Zeman k jeho případu vyjadřuje.

Když se Mynářová zeptala, jestli Zeman vymyslel termín podzimních parlamentních voleb, řekl prezident: „Vím a neprozradím. Budu o tom ještě přemýšlet. Při rozhodování budu vycházet ze zájmu voličů. Jaký je? Mít co nejpodrobnější informaci o stranách a kandidátech. Naše strany jsou většinou velice líné,“ řekl Miloš Zeman a projevil přání, aby politici pracovali na kampaních i během letních prázdnin, protože on kdysi ve svém autobusu Zemák jezdil po České republice i v červenci a srpnu.

S diváky se pak rozloučil větou: „Pokud jsem nestihl někoho urazit, já si to příští týden vynahradím.“

Další díl uvedeného pořadu je tak jasným doložením toho, že ačkoliv Miloš Zeman slíbil, že nebude pracovat na své volební kampani, vede nejintenzivnější kampaň ze všech kandidátů na post prezidenta. Za státní peníze objíždí kraje, kde pořádá mítinky. Má svůj pravidelný pořad v televizi i rozhlasu. Pro kampaň využívá široký, opět státem placený aparát Pražského hradu. Takové podmínky nemá žádný z kandidátů. Nebo snad existuje televizní pořad Týden s Horáčkem? Rozhlasový pořad Pressklub s Drahošem? Nebo platí stát výlety po ČR lékaři Marku Hilšerovi?

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]