Zeman přijel do Frenštátu, dorazili i jeho odpůrci s tibetskými vlajkami

Několik odpůrců prezidenta Miloše Zemana se dnes sešlo na náměstí ve Frenštátu pod Radhoštěm, kde se prezident setkal s občany. V rukou měli tibetské vlajky, které zdobily rovněž některé budovy náměstí, na jedné z nich se objevila velkoformátová fotografie prezidenta Václava Havla s dalajlamou. Protest byl klidný a obešel se bez incidentů.

„Člověk už se opravdu styděl nejednou za to, co pan prezident veřejně řekl,“ uvedl jeden z protestujících, cestovatel Pavel Knebel. Podle něj byl hlavním důvodem protestu také postoj Zemana k Číně a Tibetu. „Můžeme s Čínou i obchodovat, ale nemusíme jim takhle podlézat. To si myslím, že není za potřebí. Já bych tedy nejraději nekupoval žádné čínské zboží, ale zase jako je třeba to dělat aspoň rozumně,“ uvedl Knebel. Dodal, že mu vadí i vulgarita prezidenta. „On si taky myslím, že si může dovolit úplně všechno, že mu všechno projde. Opravdu už se stydím za jeho činnost,“ řekl Knebel.

Zeman po svém příchodu na náměstí konstatoval, že vidí české i tibetské vlajky, ale občany ujišťuje o tom, že jako prezident České republiky, má rád českou vlajku. K Tibetu směřoval i první dotaz občanů, kdy se jeden z nich zajímal o to, zda prezident toto místo navštívil.

Zeman uvedl, že v Tibetu nikdy nebyl, nicméně studoval jeho historii. řekl, že šlo o otrokářsko-feudální společnost, v níž se používaly přísné tresty, včetně utínání rukou či vylupování očí.

„Víte kdy vznikla tibetská vlajka, v roce 1912. To znamená, v době, kdy tam stále přežívala otrokářsko-feudální společnost. Společnost nikoli stát, protože Tibet nikdy samostatným státem nebyl,“ řekl Zeman.

Přestože na náměstí byli odpůrci Zemana, převážná většina občanů jeho odpovědím tleskala a lidé mu vyjadřovali podporu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner