Zeman přijel rozdávat moudra na sjezd ČSSD. A jako vždy chválil hlavně sám sebe

repro ČT

Miloš Zeman na sjezdu ČSSD | FOTO: repro ČT

Prezident Miloš Zeman promluvil na sjezdu ČSSD. Oznámil, že stranu bude v nadcházejících volbách volit, kritizoval, že si ČSSD neváží úspěšných komunálních politiků, a kopl si to ministra zahraničí Tomáše Petříčka. I když je prý „zdvořilý člověk“, a tak ho nejmenoval.

Hlava státu nejprve pochválila stranu za to, že vstoupila do vlády s ČSSD. A pak sdělila, že bude sociální demokracii volit ve volbách do Evropského parlamentu. A samozřejmě neopomněla zmínit, kým pohrdá – novináři a lidmi, kteří připravují předvolební průzkumy.

Všichni však čekali, až se Zeman pustí do Petříčka, a tak se také stalo. Uvedl, že někteří lidé, jejichž organizace propadla ve volbách, mají drzost ucházet se o funkce.

„Někdy jsem měl dojem, že ČSSD je spoluorganizátorem pochodu Prague Pride, než stranou práce,“ prohlásil Zeman. Sociální demokracie prý zapomíná „na většinu“.

Miloš Zeman ale samozřejmě nezklamal. Neopomněl sdělit, že je to právě on, kdo dokázal, aby ČSSD vyhrála volby, ač tomu nikdo nevěřil. Zdůraznil, kolik má zkušeností v politice, a prostě a jednoduše se přijel pochválit. A delegáti mu servilně zatleskali vestoje, i když je to právě on, kdo se na pomalém umírání ČSSD tak zásadně podílí.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner