Zeman přiznal problémy se sluchem a prozradil plány na léto. Republiku čeká další ostuda

Prezident Miloš Zeman  (ČTK)

Prezident Miloš Zeman | FOTO: ČTK

Spojení Miloše Zemana a Lubomíra Veselého, který se považuje za moderátora, slibuje už samo o sobě „kvalitní“ kulturní zážitek. A stalo se. Veselý uvedl rozhovor s prezidentem na své platformě XTV. Prvním úsměvným prvkem byla reklama na Babiše před samotným rozhovorem. A pak to začalo. Kdo není zvyklý na rozhovory vedené Lubomírem Veselým, chvilku mu trvá, než se zorientuje, zda jde o rozhovor dvou kamarádů, vedoucího s podřízeným, nebo nedejbože novináře s politikem.

To poslední to opět nebylo. Nejspíše šlo o prostřední verzi. Veselý v roli moderátora tradičně selhává, Zemanovi pouze nahrává, podlézá. Neoponuje, nepředkládá fakta, nejde do střetu. Ukázkovým příkladem je pasáž, kdy se Zemana vyptává na jeho postoj k ruskému vraždění na Ukrajině. Místo toho, aby se ho zeptal, jestli se stydí, ptá se ho, jak by oznámkoval přístup Západu a jestli nepřemýšlel o tom, zda nezavolat Lavrovovi.

()

Zajímavých míst je v rozhovoru málo. Jedním z nich je Zemanovo přiznání, že má jisté potíže se sluchem. „Objevil jsem nedávno, že na televizi můžete mít až 135 programů. Víte, co to je, mít 135 programů? Já sice neslyším, ale když si nasadím sluchátka a kabel vede do televize, tak slyším báječně. Tak jsem se zaradoval,“ prohlásil prezident České republiky a vrchní velitel ozbrojených sil.

Když Zeman promlouval o svém nástupci, zmínil, že se mu nelíbí „moralizující kýče“, že by prezident měl být čestný, spravedlivý a že by měl spojovat. Ano. To už jsme bohužel zjistili.

V závěru rozhovoru bohužel ujistil, že Českou republiku opět čeká tradiční letní ostuda. I letos se totiž Zeman chystá do člunu. Řekl, že nyní na začátku července odjede na Vysočinu, kde se uloží do člunu na rybníku. Jeho další program v této části země bude spočívat v cestování autem po lesích. Ostatně této činnosti se hodlá věnovat i nedaleko lánského zámku. „Pokusím se o několik objevných cest autem po křivoklátských lesích,“ upozornil. Také ujistil, že jeho dovolená bude z letních osmi týdnů maximálně tři týdny.

Takže i letos čeká Českou republiku ostuda v podobě komplikovaně pohyblivého prezidenta uloženého v nafukovacím člunu s nápisem Challenger, který po rybníku na lanech vodí skupinka bodyguardů. Naposledy. Konečně.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články