Zeman prostřednictvím Ovčáčka pochválil ANO a opřel se do ČSSD i do Kaslové

repro ČT

Jiří Ovčáček | FOTO: repro ČT

Dnes se uskutečnila další tisková konference Jiřího Ovčáčka, který prezentoval názory prezidenta Miloše Zemana. Zkritizoval postup domlouvání krajských koalic a vyjádřil se také k dovolání k Nejvyššímu soudu, které podává vnučka Ferdinanda Peroutky Terezie Kaslová.

Zeman považuje za nesportovní obcházení vítěze voleb v těch krajích, kde se některé politické strany snaží obejít hnutí ANO. „Pan prezident oceňuje velkorysou nabídku hnutí ANO, která by byla ochotna ponechat hejtmanem Oldřicha Bubeníčka,“ pochválil Babišovu stranu.

Jeden z dotazů novinářů směřoval ke Kaslové a k omluvě, kterou od Zemana požaduje za výroky o novináři Peroutkovi. „V každém případě to není krok překvapující,“ ohodnotil krok Kaslové Ovčáček. „My jsme také podali dovolání a chci zdůraznit, že my nemáme problém s omluvou,“ sdělil hradní mluvčí a zopakoval výmluvu svého šéfa týkající se toho, že Kancelář prezidenta republiky neví, kdo má omluvu podepsat.

Dnes se prezident setká s hejtmanem Jihočeského kraje Jiřím Zimolou. „Pokud jde o pana hejtmana Zimolu, pan prezident zaznamenal hejtmanův poměrně distancovaný postoj od ČSSD,“ zhodnotil Ovčáček důvody, proč podle něj Zimola uspěl.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner