Zeman prozradil, jak to bylo s odmítnutím kandidatury Válkové v televizi

Eric Drooker

Miloš Zeman v nedělním rozhovoru pro Blesk prozradil, že Heleně Válkové společně s Babišem v pátek večer telefonoval a nasměroval ji k tomu, aby veřejně v televizi odmítla nominaci na ombudsmanku. Vzdání se boje o tento post tak možná nebylo zcela vůlí Válkové. Současně Zeman vzkázal Janu Hamáčkovi, koho mu má navrhnout jako dalšího kandidáta.

„Včera na plese jsme si sedli s Andrejem Babišem, telefonicky jsme se s ní spojili a oba dva jsme byli toho názoru, že když paní profesorka vystupuje v televizi, myslím Události, komentáře, tak by bylo dobré, aby stažení té nominace oznámila právě v těch Událostech,“ řekl Zeman s odkazem na jeho páteční ples, který probíhal před uvedeným pořadem a v jeho průběhu, kdy Válková oznámila, že nebude usilovat o post ombudsmanky.

Současně, tradičně nedůstojně pro Jana Hamáčka, navrhl předsedovi ČSSD, koho by sám viděl jako dalšího kandidáta a že by byl rád, aby mu tohoto kandidáta či kandidátku Hamáček sám navrhl. Má jít o Kateřinu Valachovou, bývalou ministryni školství.

Miloš Zeman tak opět připomněl svoji oblíbenou roli personalisty ČSSD. Místo Hamáčka a vedení strany se sám Zeman stará o to, kdo kde za ČSSD bude a především nebude. Odmítá a kádruje kandidáty na ministry, vybírá vlastní a především, za ČSSD dosazuje do vybraných pozic své lidi, například ministra zemědělství Miroslava Tomana. I když si Jan Hamáček pochvaloval, že mohl uplynulý týden poobědvat s Milošem Zemanem, na jejich vztahu se evidentně nic nezměnilo.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]