Zeman prý nechce znovu kandidovat. Další dezinformace z Hradu, nebo fakt?

Prezident Miloš Zeman (ČTK)

Prezident Miloš Zeman | FOTO: ČTK

Spekulace, podle kterých si příští prezidentskou volbu nechá Miloš Zeman s klidem utéct, jsou opět ve hře. Podle serveru Echo24 se totiž tato informace šíří přímo z blízkosti hlavy státu. Důvodem má být špatný zdravotní stav prezidenta republiky, který mu neumožňuje vykonávat funkci v plné šíři. Zda se může radovat Michal Horáček nebo další adepti na prezidentské křeslo, je ovšem velkou neznámou. Hrad totiž rád vypouští bludy, aby zmátl své kritiky.

Je jasné, že Miloš Zeman svůj úřad nezvládá. Nejde však ani tolik o jeho nemocné nohy, ale spíše o hlavu. Současný prezident totiž dělá ostudu tím, co říká a jak se chová, ne tím, že chodí o hůlce. Tento handicap v chování si však Zeman nikdy nepřipustí, naopak bude své buranské jednání považovat za normu, která odpovídá správnému vykonávání prezidentské funkce.

foto: ČT, koláž SF ()

S tím se však neztotožňuje čím dál více lidí a proto se v poslední době část národa od hlavy státu distancuje. Obliba Zemana podle průzkumů také klesla a kauzy typu Brady, Forejt nebo Schapiro do možného volebního boje také moc bodů nepřidají. Pokud se tedy někdy mluvilo o vzdání se kandidatury, nyní je situace této pozitivní zprávě nejblíže.

Jak by tato informace, kterou si dozajista Hrad nechá až na březen, kdy slíbil oznámit podrobnosti o vůli Zemana obhajovat prezidentský post, ovlivnila jeho soupeře v boji o významnou roli ve státě, lze pouze tipovat. Michala Horáčka sotva podpoří ti, kteří na něj doteď plivali a nazývali ho zbohatlým gamblerem. Vítěz soutěže Chcete být prezidentem? pořádané Kroměřížskou výzvou jde automaticky také proti Zemanovým voličům.

Jedno řešení se ale nabízí. Petr Robejšek. Politolog, který letos získal státní vyznamenaní a vzápětí „náhodou“ založil politickou stranu. Se Zemanem má mnoho společného, včetně lásky k Rusku a Putinovi a dokázal by zřejmě sehnat i podporu Andreje Babiše. Nebylo by tedy zvláštní, kdy se mentor Realistů nechal v blízké době slyšet, že zvažuje své angažmá na Pražském hradě.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]