Zeman prý nemá rakovinu. Skutečné pochyby ale vzbuzuje jeho chování

ČTK

Miloš Zeman | FOTO: ČTK

Brněnský politik Svatopluk Bártík má problémy. Přestože jeho slova o prezidentově rakovině nemá za trestný čin ani policie, ani prokurátor, v Zemanově pomstě se teď může přetrhnout sám Babišův ministr spravedlnosti Kněžínek. Z politické pozice si totiž stěžuje Nejvyššímu soudu, že vyšetřovatelé a státní zástupce nepostupovali podle zákona a podezření z pomluvy Zemana prý trvá.

Účel tu světí prostředky, kauzu tak ministr žene (sic!) k novému projednávání. Kolik schůzek s šíbrem z Osvětiman v přítmí pražských hotelů nebo diskrétních hradních audiencí padlo na krevní pouto prezidentské kanceláře s novým spojencem v justici, se asi nikdy nedozvíme. Že Kněžínek není Baxa nebo Rychetský, ale spíš klon Zemanovy „Mařenky“ Benešové, jak prezident něžně oslovuje lamželezo, ohýbající spravedlnost za jeho vládní éry, je jasné už na první dobrou. Přítulnost Babišových ministrů k Hradu totiž zajišťuje kyslík nezbytný pro přežití jeho kabinetu, opřeného právě o Zemana. A komunisty.

Jakkoliv může právní léčka na Bártíka připomínat politickou objednávku, ausgerechnet na vrub ministra spravedlnosti, rok a půl stará věštba o Zemanově rakovině se nenaplnila. Zda nález neexistuje, nebo se nemoc podařilo jen oddálit či nakonec vyléčit třeba ruskými a čínskými experimenty, ví jen hradní zasvěcenci. A prezidentův lékař.

Zdraví něco stojí a Zemanovo „píár“ ve prospěch kšeftů českých zbohatlíků v Moskvě a Pekingu výměnou za každý den prezidentova života a miliardářský servis může dělat hotové zázraky. Zato daňový poplatník, ze kterého prezident se svojí suitou žije a který je přikrmován leda báchorkami o mladistvé čipernosti a panické prostatě, bez nich končí pod zemí.

Bez Zemana by přitom osazenstvo prezidentské kanceláře nepřežilo na svobodě jediný den. Právě čirá hrůza z naplnění Bártíkových slov na internetu tam vede k nezřízeným afektům prezidentova mluvčího, za které by Ovčáček, bez ochranky za zády, jinde zaručeně inkasoval přes drzá ústa.

Ani nehorázný vládní tlak a právní kličky k odsouzení Bártíka ovšem nevyvrátí značné pochybnosti o jiné diagnóze hlavy státu. Zeman možná netrpí rakovinou, ale pozornost odborníků si teď víc než jindy zasluhuje stav jeho mysli. Poruchy správného úsudku a zhodnocení situace, chování bez zábran a porušování společenské konvence, nepřijatelné chování na veřejnosti, zlomyslnost a lhaní i vymýšlení si bez příčiny stejně jako častá agresivita, to vše patří ke známým symptomům stařecké demence.

Twitter Jiří Ovčáček

Nekontrolované stařecké žvatlání na moravském náměstí, kterým Zeman očividně v samolibé euforii vyvolal čerstvou diplomatickou válku s Tureckem a urazil jeho prezidenta, je „jen“ další z celé série mezinárodních malérů, které na republiku čím dál častěji dopadají skrze Zemanovy patologické exhibice. O sprostém slovníku, evokujícím senilní oplzlost včetně surfingu po dětské pornografii pak ani nemluvě.

Bez zajímavosti tu ale není ani zjevně nedomýšlené, časté opovrhování „lidového“ prezidenta těmi, kteří „v životě nic nedokázali“. Že mezi ně patří právě Zemanovi voliči často se základním vzděláním a bez reálné příležitosti udělat díru do světa, může sloužit jako další důkaz o postižení prezidentova úsudku. Ani hlava státu, která se o „černé stavbě“ svého hradního komplice bez řádného povolení vyjádří jako (sic!) o malichernosti, aniž by vůbec domyslela dopady takového výroku do veřejnosti coby precedentu pro vzorovou ignoraci zákonů občanem, nemůže být duševně úplně zcela fit. O vulgárních urážkách kohokoliv při každé možné příležitosti, hraničícím už s koprolálií, by se daly psát učebnice psychiatrie.

Uvěřit lékařům, kteří v právních sporech o Zemanovy choroby svědčí účelově pro Hrad, a jejich výrokům o prezidentově dobré kondici, je ve světle popsaných reálií nemožné. Vázací akt StB se Zemanovým osobním lékařem z pražské nemocnice Na Homolce (viz. https://forum24.cz/jak-se-lekar-stejneho-jmena-a-veku-jako-ten-zemanuv-stal-spolupracovnikem-stb/), pak přesvědčivě ukazuje, jak jsou na tom s morální integritou a proč mohou být vydíratelní mocí.

Žádat po vrchním veliteli ozbrojených sil České republiky a muži, který mj. disponuje zprávami tajných služeb, aby je bez skrupulí vyžvanil v čínské televizi na Barrandově a při každé příležitosti nahrával nepřátelům země a jejích spojenců, přičemž trhá na kusy český obraz v zahraničí, skutečně nezávislé psychiatrické vyšetření, je právem všech, kdo Zemana živí z daní v prezidentském luxusu. S diagnózou narcismu sice už nic nesvedou ani nejlepší psychiatrické špičky, zato demenci prý umí zpomalit. Stačí jen do příštích prezidentských voleb…

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner