Zeman: Rychetský se plete do politiky. Gottovi udělím Řád Bílého lva

ČTK

Miloš Zeman | FOTO: ČTK

Prezident Miloš Zeman byl hostem Prezidentského Pressklubu na rádiu Frekvence 1. Prvním tématem byly dva odchody slavných osobností – Karla Gotta a Vlasty Chramostové. Zeman se dle očekávání vyjádřil k těm, kdo jej kritizují, ale oznámil také, že Gottovi udělí státní vyznamenání.

Pavel Hofman

Zeman nejprve k odchodu Vlasty Chramostové a k tomu, že předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský žádal pohřeb se státními poctami, řekl: „Nemám nic proti pohřbu Vlasty Chramostové se státními poctami, ale k tomu není kompetentní Pavel Rychetský. Pavel Rychetský se v poslední době plete do politiky, aniž by k tomu byl kompetentní, a na druhé straně zanedbává práci v Ústavním soudu.“ Zeman to dle svého názoru doložil tím, že soud dosud nevyřešil jeho ústavní stížnost.

Zeman se podle svých slov přijde rozloučit se zpěvákem Karlem Gottem, a když bude vyzván, prý i promluví. „Politici by se neměli při podobných příležitostech předvádět,“ myslí si Zeman, ale vzápětí hovořil o tom, že se na přípravách posledního rozloučení bude podílet. „Moje kancelář se bude podílet na těchto záležitostech dlouhodobě. Chci Karlovi Gottovi udělit příští rok Řád Bílého lva první třídy,“ sdělil Zeman s tím, že letos k tomu nedojde proto, že rodina bude stále ještě v zármutku z rodinné tragédie.

Moderátor Luboš Procházka se zeptal na vyjádření kněze Tomáše Halíka, který snahy o státní pohřeb odsoudil. „Vzteklého Tomáše Halíka považuji za tak zanedbatelnou veličinu, že bychom mu prokázali příliš velkou čest, kdybychom na něj jakkoli reagovali,“ řekl prezident.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner