Vystoupí Zeman s Konvičkou na jednom pódiu?

Eric Drooker

Blok proti islámu vydal aktualizaci ohledně chystané demonstrace k výročí 17. listopadu. Kromě organizační změny přinesl také zásadní informaci, že prezident České republiky a vrchní velitel ozbrojených sil České republiky přislíbil na demonstraci svoji účast. Měl by se tak setkat na jednom pódiu s pány Martinem Konvičkou, Markem Černochem a dalšími. Obecenstvo, jak lze usuzovat na základě dřívějších demonstrací Bloku proti islámu, budou tvořit členové Vandasovy Dělnické strany sociální spravedlnosti, příslušníci tvrdě antiuprchlických sil a další spoluobčané. Nutno podotknout, že prezidentova účast zatím není potvrzena přímo z Hradu.

Na přímý dotaz Svobodného fóra, zda se prezident Zeman zúčastní 17. listopadu demonstrace pořádené Blokem proti islámu, odpověděl jeho mluvčí Jiří Ovčáček v textové zprávě tímto sdělením: „Dobrý den, pan prezident se zúčastní vzpomínky na 17. 11. 1939 a 1989. J.O.“ Zemanovu účast na akci tak sice nepotvrdil, ale ani se od sdělení a deklarované podpory Bloku proti islámu nedistancoval.

Plné prohlášení Bloku proti islámu:

POZOR ZMĚNA DEMONSTRACE 17. 11. 2015 BUDE NA ALBERTOVĚ!

Jdeme za svým prezidentem!

Pan prezident Miloš Zeman se 17. 11. 2015 rozhodl navštívit demonstraci na Albertově od 14.00. Již v loňském roce pan prezident oznámil, že se na Albertov vrátí, a proto jeho rozhodnutí chápeme a podporujeme jej. Naše demonstrace na Hradčanském náměstí byla svolána na podporu prezidenta republiky a jeho snahy bránit naši zemi. Proto jsme se rozhodli jít za svým prezidentem. Vyjádřit mu podporu ústy našich řečníků Martina Konvičky, Marka Černocha a dalších přímo na Albertově. Jsme si vědomi, že je třeba v našem úsilí spojovat síly, a proto i my spojíme síly s ostatními a sejdeme se s ostatními příznivci prezidenta republiky 17. 11. ve 14.00 na Albertově.

Facebook zeman

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]