Zeman se chová jako Putinův agent. Úkoluje tajné služby podle zájmů Kremlu

Facebook Jiřího Ovčáčka

Miloš Zeman s Vladimirem Putinem. | FOTO: Facebook Jiřího Ovčáčka

Česká republika vyhošťuje tři ruské diplomaty kvůli zavraždění Sergeje Skripala. Alespoň malou měrou se tedy podařilo přispět k tomu, abychom byli vnímáni jako spojenci Západu. Vzápětí se ozval prezident Miloš Zeman, který zaúkoloval Bezpečnostní informační službu, aby pátrala, zda v Česku není vyráběn či skladován jed novičok – jak tvrdí Kreml. Je neuvěřitelné, jak hanebně hlava státu postupuje a jak se ani nesnaží skrývat, čí zájmy vlastně hájí.

Prvním problémem je, že Zeman opět nectí směřování české zahraniční politiky. Postupuje proti rozhodnutí vlády a diplomatického sboru a ignoruje, že on sám naprosto není tím, kdo má o věci rozhodovat, ať už mu volební kampaň platil kdokoli.

Za druhé opět ztrácíme vážnost u našich zahraničních partnerů. Prezident, který poslušně panáčkuje podle toho, jak Rusko, na které naši spojenci uvalili sankce a jehož nebezpečnost je stále citelnější, píská, je mezinárodní ostudou.

Za třetí prezident zneužívá Bezpečnostní informační službu, aby plnila jeho zájmy a zájmy cizí mocnosti. V minulém týdnu jsme sledovali ostudu, kdy hradní poradci vyrazili hledat do Číny zatčeného poradce, dnes Zeman meze únosnosti posunul ještě o něco dál.

Zeman se chová naprosto neskutečně a parlament by jej měl usměrnit. Prvním krokem by mělo být snížení rozpočtu Kanceláře prezidenta republiky. Protože pokud máme hlavu státu, která chrání zájmy země, která okupuje jinou zemi, která nechává otrávit lidi na území jiného státu a ve které proběhly volby, které rozhodně nemůžeme považovat za svobodné, je čas s tím něco dělat.

Legrace skončila. Zeman už „jen“ nepodlézá Putinovi, ale chová se jako jeho agent. Jako vlastizrádce v zemi, jejímž prezidentem byl zvolen. A Bezpečnostní služba by se měla zaměřit nikoli na novičok, ale na Pražský hrad.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner