Zeman se dnes poprvé ukázal na veřejnosti se zlomenou rukou

twitter Jiřího Ovčáčka

Miloš Zeman | FOTO: twitter Jiřího Ovčáčka

Prezident Miloš Zeman dnes na zámku v Lánech natáčel rozhovor pro diskusní pořad Partie, který televize Prima odvysílá v neděli. Bude to první veřejné vystoupení hlavy státu od konce srpna, kdy Zeman podstoupil operaci zlomené ruky. Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček dnes na Twitteru zveřejnil fotografie z natáčení, na nichž je prezident s ortézou fixující pravou ruku.

Do Lán se Zeman přesunul po několikadenní hospitalizaci v Ústřední vojenské nemocnici v Praze, kde mu lékaři při operaci voperovali do paže titanový šroub. Nyní podstupuje rekonvalescenci.

Zeman se zranil 25. srpna poté, co se po sledování večerních zpráv v televizi rozhodl jít bez hole a bez pomoci ochranky. Už delší dobu trpí polyfunkční neuropatií, což bývá neurologická komplikace při cukrovce, kvůli které postrádá cit v nohou. Lékaři vojenské nemocnice mu ještě ten večer paži operovali a po čtyřech dnech jej propustili. Rekonvalescence by měla trvat šest až osm týdnů.

PR/Twitter Jiřího Ovčáčka

Prezident Zeman s moderátorkou pořadu Partie Terezií Tománkovou / FOTO: Twitter Jiřího Ovčáčka

 

Zeman kvůli zranění zrušil návštěvu Jihomoravského kraje plánovanou na začátek září. Prezidentská kancelář podle dřívějšího vyjádření Ovčáčka plánuje na tento měsíc pracovní schůzky v Lánech. Hrad bude o jejich termínech postupně informovat. Se Zemanem se chtějí setkat mimo jiné premiér Andrej Babiš (ANO) a vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD), kteří s ním chtějí jednat také o odvolání šéfa Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petra Rafaje.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner