Zeman se nezbláznil, dobře se baví, říká Zahradil

Eric Drooker

Kontroverzní výroky prezidenta Miloše Zemana prý nemají nic společného s jeho psychickým zdravím. Je o tom přesvědčen europoslanec Jan Zahradil z ODS. Podle jeho slov má Zeman všech pět pohromadě a pouze se dobře baví situacemi, které vyvolává.

O tom, že Zeman není psychicky v pořádku, začal spekulovat jako první známý neurolog Martin Jan Stránský. V důsledku prezidentových výroků o neexistujícím článku Ferdinanda Peroutky „Hitler je gentleman“ řekl tento lékař, že přicházíme o prezidenta a nastupuje pacient. S tím ovšem nesouhlasí Zahradil.

Podle jeho příspěvku na Facebooku se hlava státu těší výbornému zdraví a naopak mu výroky o jeho možné chorobě zvedají náladu. „Včera jsem strávil asi tři čtvrtě hodiny rozhovorem s Milošem Zemanem. Pro všechny, kdo si myslí, že už neví, co mluví, nebo nemá všech 5 pohromadě, mám špatnou zprávu,“ napsal člen ODS na svém profilu. „Miloš Zeman naprosto ví, co mluví, svých 5 má zcela pohromadě a náramně se baví situacemi, které sám záměrně vytváří. Přesně jak jsem si myslel,“ vysvětluje Zahradil.

Doktor Stránský však své tvrzení podepřel podle něj jasnými fakty. „Ten článek nikdy neexistoval, neexistuje a nebude existovat. A to, že někdo takhle tvrdí opakovaně, hlavně když je to hlava státu, že to přeci jenom musí někde existovat, svědčí o tom, že něco není v pořádku,“ je přesvědčen. „A myslím si, že to, co není v pořádku, je, že jsme zatím nezačali vnímat Miloše Zemana z pohledu všech těch jeho výroků a z pohledu jeho životního stylu,“ vysvětluje neurolog.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner