Zeman se pro získání politických bodů neštítí využít ničeho. Ani mrtvých

Miloš Zeman (ateo)

Miloš Zeman | FOTO: ateo

Prezident Miloš Zeman se rozhodl udělat všechno pro to, aby byl znovu zvolen. Po ostudných aférách typu Brady nebo Forejt si pro jistotu pojistil Andreje Babiše svým vetem zákona o střetu zájmů a nyní mu do klína spadlo další téma – útok v Berlíně. Zareagoval okamžitě – a na rozdíl od normálních slušných politiků tak, jak se od něj dalo čekat. Ostatně stejně jako jeho spojenec Babiš.

Zeman se rozhodl podbízet davu ústy svého dvorního šaška Jiřího Ovčáčka, který oznámil: „Pokud jde o hrůzný zločin v Berlíně, pan prezident lituje, že se potvrdilo jeho dlouho trvající varování před rizikem dalších teroristických útoků na území Evropy.” Samozřejmě. Takže hned zpočátku jsme se dozvěděli, že vrchní prognostik všechno věděl.

(ČTK)

„Žádné uprchlíky na území České republiky,“ zopakoval Ovčáček. Ano – už dlouho nebylo možné si na jediném tématu, které ještě Zemanovi spolehlivě získává body. Ano – náš prezident se rozhodně nebojí využít čehokoli včetně dvanácti mrtvých a padesáti raněných k tomu, aby mu stoupla podpora.

Jen pro srovnání – takto se vyjádřil německý prezident Joachim Gauck, prezident té země, v níž se tragédie stala: „Nenávist pachatelů nepovede k naší nenávisti. Nerozdělí nás,“ řekl. „Naše soudržnost nezeslábne. Bude silnější, když budeme napadeni,“ dodal Gauck. Hlava státu našeho souseda nenávist odmítá, ta naše naopak rozdmýchává.

(ČTK)

Na začátku jsme zmínili Zemanova staronového spojence Babiše. Nespojuje jen zákon o střetu zájmů a blížící se volby, ale také schopnost svézt se na každé populistické vlně, která se nabídne. Babiš proto na svůj Facebook napsal: „Za ten otřesný čin v Berlíně bohužel může migrační politika německé kancléřky Angely Merkelové. To ona dovolila, aby se migranti dostávali do Německa a celé Evropy v nekontrolovaných vlnách, bez dokladů, a tedy bez znalosti, kdo skutečně jsou. Německo za tuto politiku platí vysokou daň – je to už několikátý útok teroristů na Němce v jejich zemi. Němečtí i unijní politici by si měli konečně přiznat, že musí zastavit tok migrantů do Evropy mimo evropský kontinent a přestat s tou politickou korektností, kterou ohrožují Němce i celou Evropu. Řešením je mír v Sýrii a návrat migrantů do jejich domovů. V Evropě není pro ně místo. Musí počkat v uprchlických táborech v Turecku. Migraci z Afriky zastavit v Libyi a domluvit pro státy, ze kterých prchají, finanční pomoc, aby neodcházeli ze svých domovů.“

Jak je vidět, „prozápadní kandidát na prezidenta Stropnický“ by se nehodil ani pro naši budoucí zahraniční politiku. Alespoň máme jasno.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]