Zeman se prý zlobí na Rusko. Naivita některých lidí je fascinující

Miloš Zeman a Vladimir Putin (ČTK)

Miloš Zeman a Vladimir Putin | FOTO: ČTK

Ruská federace kritizovala rozhodnutí České republiky zařadit 21. srpen mezi památné dny. To prý “rozčílilo” prezidenta Miloše Zemana, který nyní údajně váhá ohledně své plánované cesty do Moskvy. A náhle se na sociálních sítích (a taky v Babišových Lidových novinách, to ale tolik překvapivé není) objevily pochvalné výkřiky a komentáře. Opravdu stačí tak málo?

Celá absurdita připomíná situaci po projevu premiéra Andreje Babiše 17. listopadu v Národním muzeu. Babiš se přihlásil k odkazu Václava Havla a překvapivě mnoho lidí náhle zapomnělo, že jde o někdejšího agenta StB, člověka, který využívá manipulací a řídí se jen a pouze veřejným míněním. Oni se v dobré víře radovali.

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

U Zemana je to ale překvapivé ještě víc. Ten člověk je prezidentem České republiky od roku 2013. Opravdu to nestačilo, abychom pochopili, jak jedná a co jsou jeho jediné pohnutky? Zeman do Moskvy samozřejmě pojede, samozřejmě se opět pokloní před Vladimirem Putinem a samozřejmě se bude dál chovat jako agent Kremlu. O tom není nutné pochybovat.

Tahle rádoby rebelie, na kterou skočili i mnozí z těch, od nichž by to člověk nečekal, se zase přežene. Jestli má někdo pocit, že teď Zeman bude lepší, nelze než mu závidět jeho absolutní naivitu. Nebo mnohdy bohužel možná i hloupost.

Jistě, Rusové nemají co mluvit do toho, jak si pojmenujeme který svátek či památný den, stejně jako by se měli konečně přestat starat o to, kde bude stát jaká socha. Jenže před ruským vlivem a ruskou drzostí nás rozhodně neuchrání prezident, který je sám jejím symbolem. A hlavně výsledkem.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články