Zeman se rozpovídal. ČT je prý zkažené maso a je drzá. Co to znamená? Že to v televizi dělají dobře

David Těšínský / SF

Miloš Zeman | FOTO: David Těšínský / SF

Pan prezident Miloš Zeman se pro své oblíbené Parlamentní listy rozpovídal. Tentokrát vyjádřil své hluboké názory především na činnost České televize. Ta je podle něj zkažené maso, je drzá, je plná Kalouska a měla by mlčet.

„Když výkony České televize, která by měla být veřejnoprávní, objektivní, nezávislá a vyvážená, jsou podle mého názoru velmi špatné kvality, tak sebelepší agentura a sebelepší PR to nenahradí. Je to něco jako potravinová konzerva se zkaženým masem,“ řekl Zeman mimo jiné Parlamentním listům. Narážel tak na kauzu, kterou se neúspěšně snažily rozjet noviny jeho spřízněnce Andreje Babiše.

Co slova Miloše Zemana znamenají? Že svoji práci dělají novináři České televize dobře. Pokud je kritizuje politik, který rozděluje společnost, je doloženým lhářem a provokatérem, je to potvrzení jejich kvalitní práce.  Bylo by velice špatně, kdyby si od takového člověka vysloužili pochvalu. To, že po České televizi jde duo Babiš-Zeman a používají k tomu veškeré dostupné prostředky, jako je Babišova mediální skupina Mafra, Babišova udání, nebo Zemova komická figurka Ovčáček, jen dokazuje, jak je důležité, aby Česká televize zůstala nezávislou.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected].com

Revue Forum Banner