Zeman si ČT asi představuje jako bezednou studnici devótnosti a trapnosti

Adam Komers (FORUM 24)

Adam Komers | FOTO: FORUM 24

Česká televize se opět stala fackovacím panákem a začíná se tak naplňovat povolební proroctví o pravděpodobných pokusech o likvidaci veřejnoprávních médií. Z úst Ing. Miloše Zemana jsme v minulých dnech mohli zaznamenat jeden z nejbrutálnějších politických útoků proti televizi veřejné služby.

Státní hlava z obrazovky soukromé TV Barrandov vyslala přímo hraběcí radu poslancům, jak se pomocí účelového neschválení dvou výročních zpráv zbavit současného vedení České televize. Jak by si pan Ing. Zeman takovou správně fungující televizi asi představoval? Zřejmě jako bezednou studnici devótnosti a trapnosti, jak se vyprofilovala jeho oblíbená TV Barrandov, kde mu jako výtěrník zdatně sekunduje její ředitel, který se zároveň vydává za moderátora.

Soudný člověk na tyto ubohé exhibice zírá osypán husí kůží z hanby za člověka, který se pro změnu vydává za velkého státníka a přitom se nechává ponižovat patolítalskými otázkami ubohého tajtrlíka.

Čím se vlastně Česká televize tolik provinila, že je terčem nehorázných útoků od politiků, kteří obvykle mají kýble másla na hlavě, ať je to několikanásobný soudně uznaný lhář a intrikán Ing. Zeman, bývalý agent StB Babiš, nebo politický podnikatel se strachem a lidskou hloupostí Tomio Okamura?

Jednomu vadí zmařený lánský puč nebo kauzy Bamberk či Olovo, druhému informování o jeho možných problémech kriminálního charakteru neslučitelných s politickou kariérou a třetímu zase třeba odhalování jeho finančních čachrů ve stranické pokladně. Dá se tedy jednoznačně říct, že ČT se dostává v nemilost mocných za to, že plní své veřejnoprávní poslání a informuje o věcech, které by zřejmě měly zůstat před veřejností skryty, protože kromě několika zpravodajských serverů o nich jiná divácky atraktivní elektronická média neinformují.

Samozřejmě můžeme mít tisíce výhrad, můžeme si myslet o podobě veřejnoprávního vysílání cokoli, můžeme mít jistá podezření na nehospodárnost, kterým by ale šlo lehce předejít třeba legislativním umožněním kontroly Nejvyšším kontrolním úřadem. Ale musíme taky objektivně přiznat, že to je v českém éteru široko daleko to nejlepší.

A proto je třeba se nejen České televize, ale i Českého rozhlasu hlasitě zastat, podpořit je v jejich práci a říct, že nezávislá média veřejné služby česká demokracie potřebuje čím dál víc. Financovat další patolízalské televizní či rozhlasové stanice by byl skutečný luxus, který si v zájmu zachování posledních zbytků zdravého rozumu opravdu nemůžeme dovolit. Stačí se tu a tam mrknout třeba na TV Barrandov.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]