Zeman si jako jediný z prezidentů V4 nenasadil roušku. Další mezinárodní ostuda

Prezident Miloš Zeman a polský prezident Andrzej Duda. (twitter @prezydentpl)

Prezident Miloš Zeman a polský prezident Andrzej Duda. | FOTO: twitter @prezydentpl

Prezident Miloš Zeman si jako jediný při zahájení summitu Visegrádské čtyřky nenasadil roušku. Byl jediným ze všech přítomných, včetně ostatních prezidentů, ochranky i vojáků, kteří se ceremoniálu zúčastnili. Vyplývá to z facebookového videa polského prezidenta Andrzeje Dudy.

Z videa je patrné, že polský prezident přivítal Zemana jako prvního. Místo potřesení rukou si tzv. „podali loket“.  Následovalo přivítání slovenské prezidentky Zuzany Čaputové a maďarského prezidenta Jánose Ádera.

Pavel Šafr – kniha Češi mezi pravdou a lží (archiv)

Do očí bijící je fakt, že český prezident byl jediný, kdo neměl roušku. Během ceremoniálu se držel člena ochranky, pravděpodobně z důvodu dlouhodobých problémů s neuropatií dolních končetin.

Prezident Zeman dostal první dávku očkování proti koronaviru před třemi týdny v Ústřední vojenské nemocnici. Nechal se očkovat vakcínou od firem Pfizer a BioNTech a po očkování údajně neměl žádné obtíže.

Podle fotografií na twitteru prezidentského mluvčího Jiřího Ovčáčka si Miloš Zeman nasadil roušku alespoň během prvního plenárního jednání prezidentů V4.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu freeczechmedia@gmail.com