Zeman si naschvály neodpustí ani nyní. Není prezidentem všech

ČTK

Prezident Miloš Zeman | FOTO: ČTK

Hlava státu se konečně uráčila promluvit k národu, v jehož čele stojí. Po týdnech skrývání se bůhvíkde se Miloš Zeman rozhodl, že na velké naléhání něco řekne k tíživé situaci, kterou prožívají občané České republiky. Ani teď se ovšem prezident nedokáže zachovat tak, jak by se na muže v jeho funkci slušelo.

Projev Miloše Zemana veřejnost očekávala již dávno. Dnes už je úplně zbytečné, aby vůbec vystupoval. Může poslat pouze další trapný vzkaz, který na Twitter umístí Jiří Ovčáček. Zeman sice opakovaně tvrdil, že chce být prezidentem „dolních deseti milionů“, ale svá slova již několikrát vyvrátil.

Pavel Hofman

Nikdy však tak do očí bijícím způsobem jako nyní. Zeman už několikrát plivl občanům do tváře svým lísáním se k Rusku a Číně, ale tohle překročilo všechny meze. Současná prezidentova schovávaná před veřejností je ostuda. A to už jsme si na hulvátské chování hlavy státu zvykli.

Když už se Zeman uvolil, že se bude obtěžovat a věnuje svým spoluobčanům nejen tichou vzpomínku, jak to dělává 17. listopadu, opět selhal. Ani v momentě, kdy se národ spojuje a rozdělená společnost táhne za jeden provaz, neodpustí si zapšklý prezident truc.

Projev, který je předtočený a trvá zhruba osm minut, nebude vysílat veřejnoprávní televize, která má nyní až čtyřmilionovou sledovanost. ČT ovšem Zeman nemá rád a osobní animozita u prezidenta vždy hraje první housle. Slova, která jsou už nyní naprosto zbytečná, odvysílá dnes v 19:25 komerční FTV Prima. Pokud si prezident myslí, že se tím někomu pomstil, tak se mýlí. Pouze ukázal svou malost.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner