Zeman slaví 77. narozeniny. Zasloužil by si, aby byly poslední v prezidentském úřadu

Prezident Miloš Zeman (ČTK)

Prezident Miloš Zeman | FOTO: ČTK

Prezident Miloš Zeman dnes slaví své sedmasedmdesátiny. Velkolepá oslava nebude, hosté se nekonají, přijde jen rodina a blízcí spolupracovníci. Není divu, zdravotní stav hlavy státu nedovoluje, aby narozeniny proběhly ve velkolepějším duchu. Místo slivovice nealko víno, jitrnice vystřídal puding. Je nejvyšší čas, aby na Hradě usedl někdo reprezentativní a Zeman se přesunul na Vysočinu, kde už by v poklidu oslavil i další narozeniny.

Bývaly doby, kdy prezident chodil na oslavy svých politických souputníků, nebo nosil dárečky za peníze daňových poplatníků pseudonovinářům, kteří mu dávali každý týden možnost rozeštvávat národ. Dnes už si s Klausem ani Soukupem neťukne. Nemůže. Jeho zdravotní stav to nedovoluje.

Andrej Babiš a Petr Kellner (profimedia.cz / ČTK)

Ano, ten člověk, který ještě před pár lety lhal svým voličům o odešlé cukrovce a vymýšlel si za asistence lékařů, jak je na tom skvěle, je opravdu vážně nemocný. Není to jen ona často zmiňovaná neuropatie dolních končetin, která upoutala hlavu státu na invalidní vozík, ale přidaly se i další neduhy. Jaké, ví pouze trio Ovčáček-Mynář-Nejedlý a rodina. Něco zřejmě tuší i Babiš.

Zatímco pro rodinu se jedná o zprávy, které vzbuzují starost o manžela a otce, „hradní partu“ zajímá jen jediné. Bude ještě prezident sloužit zájmům kancléře a poradce a zaštiťovat drzost a ubohost svého mluvčího? 

Zdá se, že bude až do roku 2023, kdy nás čekají další volby hlavy státu. Ačkoliv to zřejmě bude už bez jakýchkoliv veřejných akcí, kterých by se zúčastňoval, sníží se i mediální výstupy a vše budou mít v rukou Mynář s Ovčáčkem. 

Tito dva paraziti sice ovládají Zemana už dnes, často hovoří jeho jménem a tají mu důležité informace, ale to zdaleka není vše, čeho se můžeme dočkat. Pokud se totiž kancléři podařilo prezidenta odstřihnout od okolí natolik, že i premiér musí volat právě Mynářovi, aby mohl přijet na Hrad či do Lán, čeho se ještě můžeme dočkat? Rozhodně to nebude nic veselého.

Ale zpět k tématu. Prezident Miloš Zeman má narozeniny. Sluší se tedy mu něco popřát. Především by to bylo určitě zdraví. Ovčáček si může tvrdit, co chce, všichni vidí, že právě zdraví je to, co hlavě státu schází nejvíc. Navrch by neškodilo, kdyby se ještě jednou Zeman rozhodl udělat zásadní krok. Tím by byl konec ve funkci. Pak by bylo možné si ho aspoň za něco vážit.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]