Zeman sní o zavřených hranicích jako za komunismu. Naštěstí mu do toho vůbec nic není

Eric Drooker

Prezident Miloš Zeman opět promluvil všem komunistům, putinovcům, vystrašeným venkovanům a obstarožním extremistům z duše. Požaduje uzavřenou Českou republiku. Naše hranice by podle něj měly zůstat zavřené aspoň rok. Řekl to v rozhovoru pro Frekvenci 1. A doporučil Čechům, aby si užívali krásy české krajiny.

Sen o zavírání hranic nesouvisí s koronavirovou epidemií. Ta je jen novou záminkou k obnově českého koncentráku. Před pěti lety nás chtěli chránit před migranty. Ti samí vlastenci nás ale předtím chtěli bránit před americkou armádou a protiraketovým radarem. Tito lidé mají nepochybně hlubokou rodinnou anamnézu své nemoci. V padesátých letech jejich rodiny bojovaly s americkým broukem a kvůli tomu stály na stráži tábora míru a socialismu.

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

Zavírání hranic je projevem zařazení zpětného chodu ve stroji času. Je to úpadek, který se může nakrátko prosadit, když se znovu spojí všichni hlupáci a zbabělci a jejich dětinské inklinace zneužijí političtí darebáci.

Když nás chce Miloš Zeman zavřít v této malé zemi, vůbec mu nejde o naše zdraví. Má zlomyslné a zvrácené potěšení z restaurování prvků totalitního režimu, a to včetně jeho klíčového symbolu: železné opony. Hranice se totiž vůbec nezavírají kvůli vnějšímu ohrožení, které v našem případě nebývá nijak dramatické. Ve skutečnosti jde o ochranu hranic před vlastními občany. Aby se náhodou neměli jinde líp a nevozili nám sem nákazu liberální demokracií.

Prezident Zeman a celý jeho rudohnědý fanklub má ale smůlu. Zavřené hranice jsou minulostí. Jejich přechod lze jen různými buzeracemi ztížit, ale zavřít je už nelze. Když Babišova vláda prokázala svůj antiliberální charakter a zakázala lidem vycestovat, rychle se ukázalo, že jde o protiústavní opatření. Vláda nemá žádné právo zavírat hranice a prezident už tuplem ne.

Prezident Miloš Zeman  (repro FTV Prima)

Miloši Zemanovi a ani Andreji Babišovi není nic do toho, kam a kdy vyrazíme za hranice. Oni nejsou pány našich životů. A rozhodně se nebudeme řídit slaboduchými plány na vycestování pouze do povolených zemí, kterými má být Slovensko a Chorvatsko. Uvažovaný koridor z Česka do Chorvatska je směšnou hloupostí. Před čím by se na něm v Rakousku chránili čeští paštikáři? Před nákazou civilizací?

Jediné legitimní omezení je to, jaká pravidla vydávají cílové země. Ale v Evropě není naštěstí mnoho Milošů Zemanů. To je jen naše bizarní česká rarita, která je důsledkem komunistického vymývání mozků. Evropa je svobodná a svobodná zůstane i po epidemii. Epidemie hlouposti a zabedněnosti se v ní jen tak snadno nerozšíří. Máte smůlu, komouši.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]