Zeman systematicky pracuje pro zahraničně-politické zájmy Kremlu

Facebook Jiřího Ovčáčka

Miloš Zeman s Vladimirem Putinem. | FOTO: Facebook Jiřího Ovčáčka

Prezident Zeman dal Parlamentním listům jubilejní čtyřicátý rozhovor. Jakub Janda z think-tanku Evropské hodnoty shrnul základní rysy těchto interview, které podle něj jasně dokazují, jak naše hlava státu ve spolupráci s internetovým deníkem a dalšími trojskými koni pracuje pro Kreml.

Facebookový status Jakuba Jandy (bez redakční úpravy):

Aktivity trojských koní Moskvy lze shrnout jednoduše:

1) opakování pozic Kremlu v národním jazyce (např. obhajoba agresivních kroků Moskvy na Ukrajině a v Sýrii)

2) šíření a prosazování pozice Ruské federace na mezinárodním poli (např. popírání ruské účasti na Ukrajině během summitu NATO)

3) podpora domácích extremistů a konspirátorů tak, že jim vysoce postavená postava poskytuje legitimitu a oni tak pozice Moskvy šíří o to výrazněji (např. Zeman – Klub českého pohraničí, PL, HlavneSpravy.sk)

4) dobrovolná a systematická účast v domácí ruské propagandě tak, aby se vytvořil dojem, že Putin má v Evropě významného přítele a spojence (např. Zeman je po Merkelové druhým nejcitovanějším evropským lídrem v ruských médiích – vzhledem k velikosti zemí, které reprezentují, poskytování rozhovorů ruským pseudomédiím)

5) podpora a prosazování zahraničně-politických zájmů Ruské federace (např. opakované prosazování referenda o vystoupení ČR z EU)

Všech pět aktivit Nejedlého podřízený vykonává, investice se vyplácí. Prezident Zeman systematicky pracuje pro zahraničně-politické zájmy Kremlu.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner