Zeman tlačí stát ke dnu. Česká loď pluje do Ruska a Babiš je u kormidla

čt

Po výsměchu prezidenta Miloše Zemana požadavkům předsedy ČSSD Jana Hamáčka, aby jeho strana mohla obsazovat ministerská křesla podle svého rozhodnutí, jsme se opět přiblížili ruské formě řízení společnosti.

Zeman dotlačil jako ďábelský hráč celou ČSSD do situace, kdy každá její volba bude jenom strašná. Když ale chtěl pan Hamáček tolik výt s vlky a vstoupil do hry s Babišem a se Zemanem, tak si teď musí zažít své ponížení. On totiž žádný vlk není. Je to bezmocný králík, který chtěl papat v prostředí vlků dobrou travičku. Nebylo to moc chytré. Už se třese na pekáči.

ČSSD chce, aby Babiš podal na prezidenta kompeteční žalobu, když nezmění ministra kultury podle jejich přání. To je ale zjevně z říše snů. Babiš je na Zemanovi příliš závislý. ČSSD tedy může odejít z vlády, ale nejspíš se přitom rozdělí. Ministři Zemanova srdce Staněk a Toman pravděpodobně neodejdou. A Hamáčka, Petříčka a Maláčovou může nahradit nějaký “nestranický odborník”. Třeba blízký KSČM nebo Okamurovu hnutí SPD. Vláda bude formálně menšinová a složená pouze z členů hnutí ANO, ale veřejnost si bude dále zvykat na to, že tu vlastně ve skutečnosti vládnou extremisté orientovaní na Rusko, a moc by se jim líbil podobný autoritativní režim.

Druhá možnost je, že si ČSSD jako pes, který štěká, ale nekouše, vybere potupné stáhnutí ocasů. Tím by se tedy jakoby nic nezměnilo. Jenže to není pravda. Jednalo by se o přiznání, že jsme již fakticky v rusky fungujícím režimu, kde jsou politické strany jen maňáskovým divadlem, v němž má jeden principál právo tahat za provázky a maňásci zvedají ručičky, jak se jim zavelí. Kdyby je chtěli zvedat jinak, tak se jim ustřihne hlavní provázek a oni klesnou k prknům jeviště, které vůbec neznamenalo svět, ale jen potěmkinovské divadélko.

Jakási temná logika a jakási ďábelská dynamika rozjetého vlaku žene Českou republiku směrem na Východ do hnusného barbarství síly a lži, kde místo ústavy a zákonů platí jediné skutečné pravidlo o silnějším psovi.

Za tímto rozjetým procesem stojí zejména očividný agent Kremlu, který sedí na Hradě, a pak jeho komplic, který miluje přírodu, motýle, řídí stát jako firmu a krade Evropanům jejich peníze.

Salámovou metodou, která se naplno rozběhla v roce 2013, ukrajují Čechům postupně z umírajícího těla liberálního režimu kousky západní kultury a normálního světa a navykají společnost na ruský styl lhaní, vládnutí a také na ruský styl zametání s nezávislými lidmi.

Euforie z demonstrace na letenské pláni byla bohužel předčasná, třebaže byla po té nové biafře ducha v Babišově režimu velmi pochopitelná. Potřebovali bychom spojení všech sil k záchraně demokracie.

Loď České republiky má totiž hybridní lodivody. Zeman a Babiš jsou v čele státu jen díky tomu, že Českou republiku vyklidili západní vydavatelé a Barack Obama zrušil projekt amerického radaru. Tam je kořen této tragédie, kromě nárůstu hrozivé manipulace na internetu. Ruská síla zaplnila opuštěný prostor. Skuteční kapitáni naší lodi sedí v Kremlu a vedou ji pevným kurzem zpátky do ruského přístavu. Prý mají rádi, když se jejich lodě vracejí domů.

To je ale jen jejich pohled. My v podpalubí to vidíme jinak.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner