Zeman tvrdil, že Hůlku angažuje Vídeňská opera. Je to lež

reprofoto ČT

Daniel Hůlka | FOTO: reprofoto ČT

Prezident Miloš Zeman si s pravdou dlouhodobě hlavu neláme. V nedávném rozhovoru na výtku o vyznamenání zpěváka Daniela Hůlky odpověděl, že důkazem o Hůlkově vysoké umělecké úrovni vypovídá fakt, že o něj má zájem Vídeňská státní opera. Jenže podle informací serveru Novinky.cz a deníku Právo to není pravda.

„Pokud jsem správně informován, tak Daniel Hůlka dostal nedávno nabídku od Vídeňské státní opery, aby v ní hostoval. Je to skvělý operní – nikoli pouze muzikálový – zpěvák. A položte si otázku, kolik našich zpěváků může hostovat ve Vídeňské státní opeře,“ řekl Zeman v rozhovoru pro časopis Týden.

Jenže skutečnost je poněkud jiná. „Pan Hůlka nemá v současnosti naplánováno žádné vystoupení ve Vídeňské státní opeře,“ potvrdil deníku Právo mluvčí vídeňské scény André Comploi. Hůlkova manažerka celou věc označila za nedorozumění.

Daniel Hůlka obdržel 28. října Medaili za zásluhy o stát v oblasti umění. Celý svátek provázely protesty a kontroverze poté, co Zeman odmítl dát metál Jiřímu Bradymu, strýci ministra kultury Daniela Hermana.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner