Novinářka se zeptala Zemana na význam voleb. Ten ji arogantně odbyl

ČT, Twitter Michal Kubal

Miloš Zeman u voleb: Proč mají lidé volit? Jestli si nedokážete odpovědět, nedělejte novinářku. | FOTO: ČT, Twitter Michal Kubal

Miloš Zeman dostal u voleb prostor k povzbuzení voličů, když se ho dvě novinářky ptaly na význam voleb. Zeman však této příležitosti nevyužil, na první dotaz odpověděl banalitou a na ten druhý arogantním posměškem.  

Na dotaz reportérky České televize, jak moc jsou důležité tyto krajské volby a volby do senátu, Zeman obecně odvětil, že každé volby jsou důležité. S tímto banálním výrokem se vedle stojící novinářka nespokojila a dotaz své kolegyně po významu voleb položila jinými slovy znovu. „Pokud si na to nedokážete odpovědět, nedělejte novinářku,“ odbyl ji ale Zeman.

Nepatřičnost Zemanovy odpovědi přiléhavě vystihuje komentář jednoho uživatele Twitteru, který analogicky namítl, že když Zeman nechápe, že ona se neptá, protože by neznala odpověď, ať nedělá prezidenta. Potíž ovšem není v tom, že by Zeman nechápal potenciální přesah účasti prezidenta republiky u voleb, ale daleko spíš v tom, že nemá zájem sehrávat roli prezidenta.

Zeman k volební místnosti v jedné ze škol v pátém pražském obvodu přijel s manželkou a s desítkou tělesných strážců, do volební místnosti jej doprovodili nejméně čtyři, z nichž dva ho zvedali ze židle, třetí mu nesl hůl a čtvrtý jistil okolí pro případ protestu. „Hlídali v každé uličce v šatnach, další zůstávali venku. Nikdo neprošel ani tam, ani ven,“ popsala deníku FORUM 24 scénu aktivistka Ivana Kudry. “ Už v jednu tu lítali se psem, nikoho nepouštěli a jistého dědu o holích už nepustili ani ven. Tak si sedl. A ten strážce pak povídá: ‘ještě chvilku vydržte’. A děda: ‘hlavně, aby to vydržel on’, “ vylíčila Kudry.

Hrad se má na pozoru před protesty, jakým byla akce ukrajinské aktivistky hnutí Femen Anželiny Diaš. Ta ve volební místnosti v lednu 2018 vběhla polonahá před Zemana, aby tak varovala Čechy, že jeho opakovaným zvolením mohou ohrozit suverenitu českého státu, neboť je ve vleku ruského prezidenta Vladimira Putina. Upozornila na to, že v případě Zemanova znovuzvolení může ČR následovat osud Ukrajiny.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner