Zeman ustoupí. Staňka odvolá ke konci července, ale Šmarda se mu nelíbí

Zeman ustoupil a ke konci července přislíbil odvolání Antonína Staňka z postu ministra kultury ke konci července. Podle Jana Hamáčka to ale neznamená, že zmizela možnost, že by ČSSD odešla z vlády. Prezidentovi se totiž nelíbí, že by měl na post ministra kultury nastoupit Michal Šmarda.

Jan Hamáček po setkání s prezidentem řekl, že v pondělí se vedení ČSSD musí rozhodnout, zda bude trvat na svém kandidátovi Michalu Šmardovi, nebo zda odejde z vlády. Šéf ČSSD také konstatoval, že nadále trvá, že není žádným optimistou v této věci.

Hamáček také několikrát zopakoval, že ČSSD musí mít možnost navrhnout vlastní kandidáty jako členy vlády. Pokud tuto možnost mít nebude, nemá cenu aby ve vládě zůstávala.

Antonín Staněk po jednání u prezidenta sdělil, že jeho odchod z vlády je rozumné řešení.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner