Zeman už v cizině nikoho nezajímá, tak musí dělat ostudu, aby o sobě dal vědět

Miloš Zeman (ČTK)

Miloš Zeman | FOTO: ČTK

Prezident České republiky už dávno není uznávanou a respektovanou osobností, jak by se u hlavy státu slušelo. Díky své lásce ke všemu ruskému a čínskému není v západní Evropě brán moc vážně a každá jeho návštěva v zahraničí vzbuzuje spíš obavy z toho, co zase řekne a jak moc se za něj budou muset přítomní stydět. To občané naší země se mohou stydět průběžně, pouze v momentě, kdy je Zeman ukryt před veřejností a nefunguje ani jeho tiskový mluvčí, zdá se, že není tak zle.

Poslední Zemanovy výroky o výrobě novičoku v Brně opět vzbudily velmi ostré reakce. Ale přesně to byl záměr. Na jedné straně úslužně vyhovět vůli Kremlu a zpochybnit útok Rusů na dvojitého agenta Skripala, na straně druhé na sebe upozornit a užívat si příval kritiky, kterou Zeman zcela nepochopitelně zbožňuje.

Díky ní totiž může urážet všechny své názorové oponenty a tvářit se, že pouze reaguje na „sprosté“ útoky, které si na adresu prezidenta kdekdo dovolí. Za pomoci svého osobního „novináře“ a každotýdenního zpovědníka Jaromíra Soukupa, který má také nutkání se pomstít téměř celému světu a získat celebritní slávu, se tak Zeman opět „ukázal“.

Že bude zase veselo, tušil i Jiří Ovčáček, který vítězoslavně upozorňoval na Twitteru, že pan prezident ve čtvrtek večer něco poví o novičoku. Stejně jako jeho pán má totiž hradní hlásná trouba vždy radost, když se může dostat do sporu s novináři nebo dalšími, kteří stoprocentně nesdílejí názory hlavy státu.

Tak funguje prezidentská kancelář, připomínající spíš bojůvku, která má za úkol rozvrátit státní zřízení a diskvalifikovat republiku v zahraničí. Zatím se to Zemanovi daří s občasnými úspěchy. V Rusku kvitují každou jeho službu s povděkem a jeho výroky používají pro útoky na spojence naší země, ne však našeho prezidenta.

Kéž by šlo brát prezidenta jen jako estrádního umělce z ubohé provinční televize. Za hranicemi už to tak někde je, ale většina z Čechů je stále ještě schopna starého nemocného muže brát vážně.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]