Prezident už sám musí vědět, že nemá politicky co nabídnout. Proto se snaží do historie vstoupit alespoň tím, jak moc se neumí chovat. To, že uráží kdekoho, na nějž si zrovna vzpomene, se stalo smutným zvykem, ale málokdo už si ze slov nemocného Zemana něco dělá. Ženy však zatím slovně nenapadal. Toto tabu padlo ve středu.

Schůzka ústavních činitelů, která proběhla na Hradě, měla díky Zemanovi netradiční průběh. Nezúčastnil se totiž nikdo ze senátu. Ne, že by nechtěl, jen mu to nebylo umožněno.

Milan Štěch nestíhal začátek schůzky, protože byl pracovně ve Francii. Posunutí startu debaty o zahraniční politice ovšem Hrad, jako naschvál odbojnému politikovi, odmítl. Stejně tak zastoupení Štěcha Miluší Horskou, místopředsedkyní senátu.

Nepochopitelné, ale je jasné, že se jednalo o naschvál hlavy státu. Tím ale pro Zemana vše neskončilo, protože měl zřejmě pocit, že se ještě dost „nevyřádil“.

Proto na začátku schůzky s Babišem, Hamáčkem, Metnarem a Vondráčkem prohlásil, že Štěch sice chtěl poslat náhradu, ale „to bychom tady za chvíli měli druhou ligu.“

Gentleman, muž se slušným vychováním, reprezentativní, snad takový bude příští prezident, ten současný je pouze mrzutý, mstivý a zapšklý. Urážet dámu totiž může pouze nevychovanec. Není to však poprvé, kdy Zeman ukázal, že se k ženám chovat neumí.

Když navštívil Chorvatsko, zdejší prezidentku „vyhnal“ na terasu, jen proto, aby mohl kouřit. Kolinda Grabarová Kitarovićová však celou situaci přešla bez mrknutí oka a od ochranky si nechala přinést kabát, aby kvůli Zemanovi nemrzla.

Kam až může dojít Zemanovo nechutné a sprosté chování? Bude to ošklivé a bohužel si to všichni budeme pamatovat. Prezidentovi se daří to poslední, čeho chce dosáhnout. Jakkoliv se zapsat do dějin.

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora