Zeman v Číně zradil tajné služby ČR. Za zemi jednali lidé bez prověrky

Zeman se byl omlouvat a slibovat v Číně. (Twitter Jiří Ovčáček)

Zeman se byl omlouvat a slibovat v Číně. | FOTO: Twitter Jiří Ovčáček

Podle očekávání byla končící návštěva Zemana a jeho věrných v Číně plná podlézání komunistickému režimu a nesmyslných slibů. Zeman bohužel opět zradil tajné služby České republiky, když zástupcům Huawei sliboval, že se zasadí o to, aby společnost podezřívaná ze špionáže mohla dodávat strategické technologie i v ČR. A to i přesto, že takový obchod z bezpečnostních důvodů nedoporučují tajné služby.

SPECIÁL FORUM (archiv)

U jednacího stolu navíc se Zemanem seděly za Českou republiku osoby, které jsou bezpečnostním rizikem. Stát jim neudělil bezpečnostní prověrku. Jde o kancléře Mynáře, který prověrku opakovaně nezískal a aktuálně je spojován s podezřelými machinacemi s dotacemi. U stolu se Zemanem seděl i jeho poradce Nejedlý, spojka v Kremlu. Další člověk bez prověrky.

„V průběhu tohoto jednání prezident republiky vyjádřil solidaritu se společností Huawei a názor, že kampaň, která je proti ní vedená, není opřena o žádné věcné důkazy. Prezident republiky vyjádřil naději, že společnost Huawei se bude podílet na digitalizaci České republiky, včetně sítí 5G,“ informoval Jiří Ovčáček.

Legrační je, že informaci pustil do světa právě v den, kdy ráznou stopku dostala společnost Huawei také ve Velké Británii. Podle tamních médií vláda rozhodla o tom, že čínský gigant nepustí do zakázek okolo vlády, jaderných elektráren, atd.

V České republice před Huawei dlouhodobě varují tajné služby. Prezident Zeman je za to označuje jako čučkaře a v rozporu s varováním aktivně bojuje za zájmy čínské společnosti. Huawei má uzavřenou smlouvu s Pražským hradem, jejím předmětem je prezentace společnosti výměnou za mobilní telefony pro Hrad a další vybavení. Za to mají Číňané dostávat vstupenky na akce organizované v areálu sídla prezidentů atd.

Shrnuto, Zeman v Číně dělal přesně to, za co ho Číňané platí. Lobboval za ně. Zrazoval při tom zemi, ve které je tou dobou čistě náhodou prezidentem. Nic nového. Bohužel.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner