Zeman v druhé debatě nestál. Museli mu dát křeslo. Ve studiu si zapálil cigaretu

Facebook

Poprvé v historii pořadu Duel Jaromíra Soukupa musela produkce do studia umístit křesla. Přišel totiž Miloš Zeman. Všichni dosavadní hosté v pořadu stáli. Miloš Zeman ne. Důvod je zřejmý. Stání by neustál.

ČTK

Další velmi zarážející součástí pořadu byla cigareta, kterou si Zeman přímo ve studiu ve zmíněném křeslu zapálil. Podle fotografie, která koluje po síti, si zapálil přímo před lidmi, údajně během komerční přestávky, tedy ve chvíli, kdy diváci u televize viděli reklamy. Stalo se tak ve studiu, kde platí přísný zákaz kouření. Přitom mu člen jeho týmu nalévá do sklenky neznámou hnědou tekutinu.

Co prezident kouřil, nikdo neví, při družném povídání s Jaromírem Soukupem totiž řekl: „Abych tu pohanku dokouřil,“ když chtěl říci: „Abych tu pohádku dokončil.“ Kouřit pohanku je ve studiu TV Barrandov zřejmě povoleno.

ČTK

Že by kandidáti v debatách měli stát, už upozornilo několik lidí, například režisér Fero Fenič. Debata vestoje by měla prokázat jejich fyzickou zdatnost.

Miloš Zeman si sám bez svého soupeře dal dvě debaty navíc. V obou byl jeho výkon zarážející. V první víc lhal a uváděl zavádějící informace, než mluvil pravdu. Ve druhé kouřil a mluvil z cesty. Každou debatou tak dokázal, že na dalších pět let prezidentování nemá. A to jsou před ním ještě dvě debaty, kde bude mít oponenta – Jiřího Drahoše.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner