Zeman v MF DNES: Mám rád pyžamové dny a obdivuji Babiše

Twitter J. Ovčáčka

Miloš Zeman | FOTO: Twitter J. Ovčáčka

V deníku MF DNES, který patří do svěřenského fondu předsedy vlády Andreje Babiše, vyšel další rozhovor s prezidentem Milošem Zemanem, v němž redaktoři Jaroslav Plesl a Petr Kolář nekladou zbytečně nepříjemné otázky. Kdo z interview vychází nejlépe? Shodou okolností majitel novin Babiš. Ale pozitivní je i pro další osoby, samozřejmě pro ty názorově spřízněné.

Miloš Zeman se vyjadřuje k několika aktuálním tématům poslední doby. Nepovažuje za problém, že Česká republika bude muset kvůli střetu zájmů Andreje Babiše vracet peníze Evropské unii. Předsedu vlády ostatně Zeman chválí za jeho „nezdolnou energii“.

Prezidenta vůbec netrápí, že je Babiš nadále trestně stíhán, a v rozhovoru v podstatě řekl, že zmínkami o možné abolici vytvořil nátlak na nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana. „No, kdybych ho neotevřel, tak nemohu vyloučit, že by nejvyšší státní zástupce posunul tento případ k obžalobě. Nemohu to vyloučit, neříkám nic jiného. Nu, takže jsem to udělal jako určitou prevenci a jsem celkem rád, že teď je situace taková, že to policie bude vyšetřovat. A počkám na její informace,“ uvedl Zeman. Na to, zda mu připadá v pořádku, že by zasahoval do práce státního žalobce, se nikdo nezeptal.

Česká hlava státu si také zaspekulovala o tom, kdo by jej mohl nahradit, a plusové body od něj samozřejmě získali Václav Klaus starší i mladší. To se ovšem dalo čekat.

Tazatelé Zemana nezapomněli pochválit za to, jak dobře vypadá, načež prezident sdělil, že přibral čtyři kila. „No, tak když jsem občas v Lánech a mám takzvaný pyžamový den, tak se cítím výborně. Ale protože moji přátelé mají pocit, že mám být více vytížený, tak samozřejmě musím pracovat, plnit prezidentské povinnosti. Zrovna dnes mi přivezli novou verzi mého programu a v několika volných dnech se náhle objevilo buď jmenování velvyslanců, rektora, nebo co všechno. Nu, tak jsem pokrčil rameny, řekl si, že jsem prezident a musím pracovat. A o to více se budu těšit na pyžamový den,“ zhodnotil Zeman svůj zdravotní stav, aniž by ho kdokoli konfrontoval s tím, že jeho program je nesrovnatelně méně nabitý, než tomu bylo u jeho předchůdců. Ale od toho rozhovory v MF DNES samozřejmě nejsou.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner