Prezident Zeman věnuje svou důvěru jen jemu nakloněným médiím. Teď strávil příjemné chvíle s dvojicí Jaroslav Plesl a Petr Kolář.

Krom jiného došlo v rozhovoru ve dnešním vydání listu i na poslední události kolem 17. listopadu a vyhození jeho květin do koše.

Zeman řekl: Víte, já jsem byl 17. listopadu 1989 nejen na Národní třídě, ale krátce po něm i na fakultách, v divadlech, na Letenské pláni a tak dál. Mám na to krásné vzpomínky a nenechám si je vzít nějakými pitomci. Ale například ta příhoda s kytkami do koše svědčí o jistém, řekněme, protofašistickém charakteru části pražských demonstrantů. Můj názor je, že část tzv. pražské kavárny reprodukuje období druhé republiky. Reprodukuje ho nenávistností, intolerancí a hlavně tou povýšenou představou, že jejich názory jsou nadřazené názorům druhých.“

Demonstrace nepovažuje za nijak důležité, protože jde podle něj jen o řvoucí dav: „Já vám ovšem řeknu svůj opačný pohled. Pánové, ty názory nejenže nejsou nadřazené. Ty jsou tak pitomé, že jsou inferiorní (méněcenné, slabomyslné – pozn. red.). A ten, kdo nedokáže akceptovat, že prohrál ve volbách, si nemůže osobovat právo být soudcem české společnosti. Ostatně Praha je jen deset procent české populace. Kromě toho je řada slušných Pražanů, kteří v těch ulicích se řvoucím davem nebyli. V Brně bylo tisíc lidí, v Ostravě sto a jinde nic. Zase zveličujeme význam Prahy. A já bych docela souhlasil s větou Krnáčové o zpovykaných Pražácích.“

Miloš Zeman by se měl spíše soustředit na to, co demonstranti říkají. Babiš je osoba nedůvěryhodná, neustále mění své výpovědi, pokud z něj něco vypadne, je to jen pod tlakem okolností, není schopen věcně odpovídat na důležité otázky. Na to se ovšem Zeman nesoustředí, protože v tom jsou jeden jak druhý.

Revue Forum Banner
Jan Jandourek
Jan Jandourek
Komentátor deníku FORUM 24
Další články autora