Zeman v rozhovoru urazil Pekarovou, Vystrčila i Lipavského. Novinář nereagoval

Prezident Miloš Zeman  (ČTK)

Prezident Miloš Zeman | FOTO: ČTK

Prezident Miloš Zeman byl hostem Prezidentského pressklubu Frekvence 1. Hlava státu v interview kritizovala některé své politické oponenty a zároveň ústavní činitele – Markétu Pekarovou Adamovou, Miloše Vystrčila nebo ministra Jana Lipavského. Šéfredaktor Frekvence 1 Luboš Procházka prezidentovi nijak neoponoval.

Na jednání o důvěře vládě se prezident nedíval. „Já už zažil tolik rozprav včetně té své, že neočekávám, že by mě něco překvapilo,“ prohlásil Zeman. Na dotaz, co jej zaujalo v programovém prohlášení vlády, odpověděl, že například soutěž o národního ptáka. Nevěří, že se vládě podaří stabilizovat veřejné výdaje tak, jak je avizováno v programovém prohlášení.

()

Dalším tématem byly dva aktuální problémy hnutí Starostů a nezávislých. Odjezd poslance Jana Farského do USA má Zeman za podvod na voličích. „Doplnil bych, že jde o hloupý podvod na voličích. Hloupý podvod je ten, který snadno prohlédnete,“ řekl Zeman, který krok Jana Farského chápe jako amatérismus. K podezřením ohledně financování STAN Zeman podpořil vznik vyšetřovací parlamentní komise, kterou prosazovala hnutí SPD a ANO.

Jeden dotaz směřoval ke kritice předsedkyně Markéty Pekarové Adamové, která tvrdě kritizovala maďarského premiéra Viktora Orbána. Zeman si myslí, že výrok poškodil české vztahy s Maďarskem. „Já se obávám, že už je poškodil. Zaprvé je to výrok naprosto nekvalifikovaný a paní Pekarová bohužel dělá medvědí službu naší zahraniční politice, do které by se raději neměla vůbec plést,“ okomentoval věc Zeman. „Paní Pekarová by udělala daleko lépe, kdyby mlčela,“ dodal.

Zeman se nebude ohledně otázek zahraniční politiky bavit s nikým jiným než s premiérem Petrem Fialou. „Předseda senátu má u mě vroubek, ale to by bylo slabé slovo. Jeho vystupování v době mé nemoci považuji za hyenismus. A setkat se s paní Pekarovou a bavit se s ní o zahraniční politice, když tomu vůbec nerozumí, také pokládám za ztrátu času,“ řekl prezident. Zeman přirovnal demonstranty v Kazachstánu k takzvaným žlutým vestám. Redaktor na žádný z těchto výroků nereagoval a prezidentovi nijak neoponoval.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články