Zeman vstupuje do historie jako ubohá lidská troska, říká Daniel Kroupa

radio.cz

Daniel Kroupa | FOTO: radio.cz

Chování prezidenta republiky, který odmítl poslat kondolenci pozůstalým po čínském disidentovi Liou Siao-po, rozčílilo Daniela Kroupu. Bývalý poslanec i senátor označil Zemana za bezcharakterního člověka, který zradil své politické poslání.

Smrt čínského disidenta oslovila celý svět, ne tak českou hlavu státu. „Kdybychom měli prezidenta Václava Havla, poslal by kondolenci paní Liou Sia, manželce zesnulého nositele Novelovy ceny míru pana Liou Siao-po, zakladatele čínské Charty 08,“ napsal na Facebook Daniel Kroupa.

„Bezcharakterní Miloš Zeman kondolenci nepošle, protože stojí na straně zločinného komunistického režimu, který pana Liou pronásledoval, neoprávněně věznil a který nese odpovědnost za jeho smrt,“ je přesvědčen bývalý politik.

Kroupu chování prezidenta skutečně velmi zklamalo a neušetřil ho kritiky. „Do politiky Miloš Zeman vstupoval za Občanské fórum, jehož cílem bylo komunistický totalitní režim nahradit demokratickým právním státem, respektujícím lidská práva,“ vysvětluje Kroupa.

„Své politické poslání zradil a spojil se s jeho protivníky. A tak vstupuje do české historie ne jako státník, ale jako ubohá lidská troska,“ dodává bývalý předseda ODA.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner