Chování prezidenta republiky, který odmítl poslat kondolenci pozůstalým po čínském disidentovi Liou Siao-po, rozčílilo Daniela Kroupu. Bývalý poslanec i senátor označil Zemana za bezcharakterního člověka, který zradil své politické poslání.

Smrt čínského disidenta oslovila celý svět, ne tak českou hlavu státu. „Kdybychom měli prezidenta Václava Havla, poslal by kondolenci paní Liou Sia, manželce zesnulého nositele Novelovy ceny míru pana Liou Siao-po, zakladatele čínské Charty 08,“ napsal na Facebook Daniel Kroupa.

„Bezcharakterní Miloš Zeman kondolenci nepošle, protože stojí na straně zločinného komunistického režimu, který pana Liou pronásledoval, neoprávněně věznil a který nese odpovědnost za jeho smrt,“ je přesvědčen bývalý politik.

Kroupu chování prezidenta skutečně velmi zklamalo a neušetřil ho kritiky. „Do politiky Miloš Zeman vstupoval za Občanské fórum, jehož cílem bylo komunistický totalitní režim nahradit demokratickým právním státem, respektujícím lidská práva,“ vysvětluje Kroupa.

„Své politické poslání zradil a spojil se s jeho protivníky. A tak vstupuje do české historie ne jako státník, ale jako ubohá lidská troska,“ dodává bývalý předseda ODA.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora