Zeman vyšel na veřejnost a ukázal, jak na tom je. Závěr: Měl zůstat v Lánech

Miloš Zeman (Kancelář prezidenta republiky)

Miloš Zeman | FOTO: Kancelář prezidenta republiky

Prezident Miloš Zeman se po delší době ukázal na veřejnosti. Zúčastnil se zahájení Agrosalonu Země Živitelka v Českých Budějovicích. Na pódiu se objevil po boku šéfa senátu Miloše Vystrčila, premiéra Petra Fialy nebo Václava Klause. Zeman přihlížející zajímal zřejmě nejvíce, zejména kvůli ostře sledovanému zdravotnímu stavu. Zeman se poněkud zvláštně díval, potom promluvil, nepřekvapil. Jeho výrazy byly možná ještě více zneklidňující než jeho proslov.

Závěr je jasný. Možná měl i nadále zůstat v Lánech na odpočinku. Při svém výstupu (od cca 28. minuty) na sebe upoutal pozornost tím, že prohlásil, že za požár v Českém Švýcarsku může Bursíkův kůrovec. To asi do včerejšího dne vyšetřovatele nenapadlo. Na akci Zemana pochopitelně doprovázela početná ochranka, která prezidenta přivezla na vozíku.

Samostatnou kapitolou jsou jeho grimasy během celého zahajovacího ceremoniálu. Podivně kroutil hlavou i očima. Díval se nahoru, potom zase dolů, hlavu nakláněl na obě strany a jedno oko mu mrkalo poněkud rychleji než to druhé.

(Týdeník FORUM)

Miloš Zeman návštěvou Země živitelky přerušil sérii několikaměsíčního klidu, který pečlivě dodržuje on i Jiří Ovčáček. Ovčáčkova současná aktivita na sociálních sítích je nesrovnatelně nižší oproti jeho činnosti například před rokem nebo dvěma. Není hysterický, nenapadá, takže nepíše. Mlčí Zeman, mlčí Ovčáček. Za co přesně pobírají oba plat, to není jasné.

Miloš Zeman svoji práci, za kterou mu stát platí několik stovek tisíc měsíčně, zúžil na to, že se občas u večeře sejde s Petrem Fialou, občas podepíše nějaký zákon a občas přijme nějakou návštěvu. Návštěvu z toho krátkého seznamu lidí, kteří ještě mají chuť, důvod nebo povinnost se s ním sejít. Moc jich není. Na zahraniční cestu se kvůli svému stavu a kvůli tomu, že ho nikdo moc nikam nezve, už pravděpodobně nepodívá. Stejně tak nepřijímá žádné zásadní státníky z ostatních zemí. Nejezdí za ním.

Miloš Zeman na Zemi živitelce připomněl, že ještě existuje a že je ve funkci. To několikaměsíční mlčení bylo možná lepší. Zeman bude prezidentem této země ještě přibližně 192 dní. Česká republika vydržela devět a půl roku, vydrží i zbytek. Pak to snad bude konečně lepší.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články