Zeman vyzval: V boji proti migraci buďme jako Stalin, spojme se s Asadem

ČTK

Prezident Miloš Zeman se v rozhovoru na webu Blesk.cz vyjádřil snad úplně ke všemu. Zopakoval, že jeho kancléř nepotřebuje prověrku, zkritizoval odebírání dětí norskými úřady a samozřejmě se pustil do svého oblíbeného tématu: uprchlické krize.

Zeman svého kancléře Vratislava Mynáře kvůli chybějící prověrce neodvolá. „Není žádný zákon, podle kterého by měl kancléř mít bezpečnostní prověrku. Čili pan Mynář žádný zákon neporušil. Pokud si vzpomínám, pan Schwarzenberg, první kancléř prezidenta Havla, také bezpečnostní prověrku neměl,“ prohlásil prezident. „Kancléř tak trochu frajeřil, když si naprosto zbytečně řekl o nejvyšší stupeň bezpečnostní prověrky,“ dodal.

Barnevernet? Gangsteři

Samozřejmě se zastal svého oblíbence z poslední doby – Andreje Babiše a jeho EET. Je přesvědčen, že evidence je nutná. „Když to umí i babička na italském tržišti, proč by to neuměl i člověk, o jehož poctivosti já nemám důvod pochybovat,“ uvedl Zeman. „Nemůžete popřít obrovský rozsah daňových podvodů, který u nás v mnoha formách existuje,“ myslí si.

reprofoto youtube.com

Zemanovi se také nelíbí postup norského úřad Barnevernet, který nedávno odebral další dítě české matky. „On je to v podstatě únos dětí, druh gangsterismu,“ myslí si prezident. A jak je známo, Zeman je schopen vyjádřit se naprosto ke všemu – jedním z témat bylo i odsouzení Petra Kramného za vraždu ženy a dcery v Egyptě. „On totiž, když zjistil smrt své ženy a své malé dcery, tak volal pojišťovně. A já si myslím, že když máte vlastní mrtvé dítě, malou holčičku, tak voláte doktora, policii, voláte bůhvíkam, rodinu… A rozhodně poslední, co by vás napadlo, je pojišťovna,“ říká prezident.

Jednoznačný názor má Zeman i na boj proti Islámskému státu, musíme se podle něj spojit s Bašárem Asadem, přestože mnoho uprchlíků utíká právě před jeho režimem. „Zastávám názor, že Asadova armáda bojuje proti Islámskému státu. A podobně jako Stalin se  v roce 1941 spojil se Spojenci, tak my nemáme na výběr. Možná ho kritizujeme za porušování lidských práv, ale bojuje proti témuž nepříteli,“ prohlásil v rozhovoru pro Blesk prezident.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner