Zeman vzkázal: Babiše neodvolám, ani kdyby byl obžalovaný. Očekávané

Eric Drooker

Miloš Zeman se opět postavil za Andreje Babiše a dal jasně najevo, že premiéra z funkce neodvolá ani v momentě, kdyby byl obviněn z dotačního podvodu. Jak prezident uvedl na TV Barrandov, obviněný není odsouzený a on si počká, jak dopadne možné soudní jednání.

Hlava státu svůj názor na Babiše jako předsedu vlády nemění. Předseda hnutí ANO zůstane ve funkci do té doby, dokud neskončí eventuální soud, který by mohl projednávat dotační podvod na Farmě Čapí hnízdo. Babiš zde měl zneužít 50 milionů korun z evropských dotací, na něž však neměl zájem.

„Neodvolám ho, v klidu a míru si počkám, zda pan Šaroch obžalobu podá, poté si počkám na výsledek soudu,“ vysvětlil svůj postoj Zeman. Vzhledem k tomu, že na konci dubna bude do pozice ministryně spravedlnosti jmenována prezidentova poradkyně Marie Benešová, není jisté, jak bude justice nadále fungovat.

Její náhlé angažmá na ministerstvu se totiž událo za velmi podivných okolností. Den poté, co policie oznámila, že skončila vyšetřování Čapího hnízda a doporučila podat na premiéra, jeho manželku a několik dalších osob obžalobu, najednou skončil současný ministr Kněžínek. A „shodou okolností“ zrovna byla u Zemana Benešová, aby se mu představila jako nová adeptka do vlády.

V souvislosti s bývalou vrchní státní zástupkyní se totiž hovoří o možném odvolávání státních zastupitelů, což by jako první mohla „odnést“ Lenka Bradáčová, kterou Benešová nerespektuje a často kritizuje.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]