Zeman zaútočil na Ústavní soud: Destabilizuje politickou situaci, řekl prezident

Miloš Zeman (facebook/Miloš Zeman)

Miloš Zeman | FOTO: facebook/Miloš Zeman

Prezident republiky jmenoval ve středu nového místopředsedu Nejvyššího soudu. Stal se jím Petr Šuk, který po konci jeho funkčního období nahradí Romana Fialu. Miloš Zeman v rámci blahopřání obvinil Ústavní soud, že se snaží destabilizovat politickou a společenskou situaci v České republice.

Zeman na Pražském hradě jmenoval Šuka před svým setkáním s Tomio Okamurou. Hlava státu si ani v tento den neodpustila nevhodnou poznámku, když zaútočila na Ústavní soud.

„Dovolte mi, abych vám ještě jednou blahopřál k vašemu dnešnímu jmenování. Chtěl bych vám v této rozbouřené době popřát, aby se Nejvyšší soud stal stabilizačním prvkem v našem soudnictví a aby nepodlehl pokušení destabilizovat politickou či společenskou situaci v České republice, jako to udělal soud Ústavní,“ řekl přítomným prezident.

Jeho spor s Ústavním soudem a především jeho předsedou Pavlem Rychetským je dlouhodobou záležitostí. Šéf soudu totiž Zemana kritizuje za mnohé jeho výroky i jednání, které poškozuje naši zemi.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]