Vystoupení Miloše Zemana na půdě Rady Evropy opět dokázalo, že současný prezident nedělá České republice v zahraničí čest, nýbrž ostudu. Zemanova slova k nepotřebnosti protiruských sankcí nebo kritika nezávislosti Kosova, kterou oficiálně ČR uznala, jsou dalším důkazem, že prezident republiky nejedná v zájmu naší země.

Rozdílnost názorů hlavy státu a oficiálního stanoviska české vlády je do očí bijící. Vzhledem k tomu, že Zeman je mstivý a arogantní muž, není vždy jasné, zda své výroky myslí vážně nebo je pronáší pouze proto, aby někoho urazil.

Pokud se ovšem jedná o vztah k Rusku a činům jeho prezidenta Putina, je vždy zřejmé, že český prezident je jakýmsi velvyslancem východní velmoci a chválí veškeré její jednání. Proto není divu, že se Zeman kriticky vyjádřil k protiruským sankcím, které dlouhodobě odmítá.

Tím ovšem dokázal, že skutečně není prezidentem země, kde si ho většina občanů zvolila. Oficiální stanovisko Evropské unie, a tedy i České republiky je jasné – za anexi Krymu musí sankce proti Rusku platit. Nebylo by ani s podivem, kdyby příště Zeman celé obsazení cizího území ruskými vojáky pochválil a vyjádřil by mu veřejně neutuchající podporu.

Kromě zastávání se země diktátora Putina se Zeman v souvislosti se současnou situací ve Španělsku vyjádřil i k nezávislosti Kosova, kterou neuznává. Toto tvrzení jde opět proti jasnému postoji naší země.

Jak je vidět, prezident se, zřejmě i vzhledem ke svému složitému zdravotnímu stavu, názorově nestřetává se zahraničněpolitickým viděním naší vlády a musíme si zas a znova zvykat, že každé jeho vystoupení mimo Českou republiku bude vnímáno jako naše ostuda.

 

 

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora