Zeman znovu stojí za Babišem a chválí Šarocha. Prostě jen další kolo pomsty nám všem

FB kancelář prezidenta

Miloš Zeman | FOTO: FB kancelář prezidenta

Prezident Miloš Zeman se pro své oblíbené Parlamentní listy (na dezinformační weby neodkazujeme, pozn. red.) vyjádřil k případu Čapí hnízdo a názoru státního zástupce Jaroslava Šarocha, podle něhož by neměl být premiér Andrej Babiš obžalován. A jak jinak než pochvalně.

„Nemám nic proti tomu, aby se rozhodnutí pana Šarocha přezkoumalo, a přál bych si dokonce, aby se těch 90 stránek zveřejnilo, aby všichni mohli posoudit, stejně jako posuzují například zdůvodnění rozsudku, důvody, které pana Šarocha k tomu rozhodnutí vedly. Nicméně, vážím si ho za jeho odvahu, protože kdyby se rozhodl naopak pro obžalobu Andreje Babiše, celá mediální smečka by mu nadšeně tleskala,“ prohlásil Zeman.

Je naprosto neskutečné, že se prezident republiky takovýmto způsobem vyjadřuje. Je ale také jasné proč – nejde už o žádný obchod s Babišem, ale prostě o to, že Zeman vítá cokoli, co rozladí tu liberálnější, demokraticky orientovanou část veřejnosti. Je mu úplně jedno, jak se to stane.

Můžeme si být jisti, že pokud by Šarochovo rozhodnutí bylo opačné, přišla by na řadu abolice. A opět – nikoli proto, že by Zeman chtěl někomu pomoci, jelikož je velice pravděpodobné, že podobné úmysly sám vůbec nezná. Šlo by jen o pomstu těm, kdo ho nevolili. Tak jednoduché to je.

Zeman se navíc vyjadřuje k něčemu, co ještě uzavřeno není. Pro web, se kterým se také baví prostě proto, že normální novináře, kteří kladou kritické otázky, nenávidí. Ostatně také proto se baví s Jaromírem Soukupem.

Prezident republiky už zbořil všechna myslitelná pravidla, k jeho chování ale nelze mlčet. Je prostě a jednoduše neuvěřitelné. Doufejme, že jednou přijde den, kdy člověku při čtení vyjádření hlavy státu nebude běhat mráz po zádech. A že takový prezident nebude mluvit s podobnými „médii“.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner