Zeman zpochybnil existenci Senátu. Samozřejmě – jeho spojenci nevyhráli

Eric Drooker

Prezident Miloš Zeman opět dokázal, že dobře ví, čím si získat nejen voliče, ale zejména silnou podporu pro své znovuzvolení. V rozhovoru pro ČT národu sdělil, že si není jist, zda Česká republika potřebuje senát. Je to logické, protože ten, koho Zeman potřebuje nejvíc, Andrej Babiš, jeho existenci zpochybnil hned po svém volebním neúspěchu.

Hnutí ANO získalo pouhé tři senátory z původních čtrnácti, kteří postoupili z první kola. Zeman to zdůvodnil tím, že Babišova strana je nová a nemá dostatek osobností. Pravděpodobně tedy doufá, že se k ní nějaké další osobnosti přesunou a že by ho mohly podporovat, protože ty, na které sázel doposud, naprosto propadly.

Zeman dobře ví, že ten, kdo jeho obhajobu prezidentského postu může ohrozit, je právě Babiš. Má dostatek peněz, skvělou pozici a je schopen svého kandidáta natolik prosadit přes svá média, že by to mohla být osobnost, která současnou hlavu státu nahradí.

Zeman se navíc (což ostatně naznačují neustálé komentáře jeho hradního šaška Jiřího Ovčáčka) rozhodl hodit přes palubu ČSSD, protože si uvědomuje, že Bohuslav Sobotka mu na ruku jít nehodlá, a tak stranu opět kritizoval.

Miloš Zeman si vybral, otázkou zůstává, zda tento krok ocení také Andrej Babiš.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články