Podle Zemana má Rusko vstoupit do EU, nebo EU do Ruska

ceskatelevize.cz

Pro Vladimira Putina (vpravo) není Miloš Zeman partnerem, nýbrž vazalem. Vnímá ho jako jednoho ze svých gubernátorů. Tomu odpovídá i Zemanova snaživost. | FOTO: ceskatelevize.cz

Prezident Miloš Zeman zvažuje členství Evropské unie v Ruské federaci.

V dnešním rozhovoru pro ruskou tiskovou agenturu TASS doslova uvedl: „V dlouhodobé budoucnosti bude Ruská federace členem EU a jestli se vám to nelíbí, tak uvažujte o tom, že EU bude členem RF. Výsledek bude totožný.“

Dokonce přiznal, že něco podobného už v minulosti navrhl ruským představitelům. Překlad jeho slov je uvedený na serveru tapolitika.

Zeman tedy přirovnává současnou Evropskou unii k Putinově Ruské federaci, v níž nevidí oproti EU žádný rozdíl a je ochotný nás k ní přičlenit. Není to náhodou už velezrada ve stadiu přípravy?

Nemá problém hovořit o našem připojení k federaci, kde v Čečensku umíraly desítky tisíc civilistů včetně dětí v koncentračních a vyhlazovacích lágrech.

K federaci, kde za nejasných okolností zemřel ve vazební věznici právník a auditor Magnitskij, aniž by tato pravděpodobná vražda byla řádně vyšetřena. O podivných otravách či vraždách odpůrců ani nemluvě.

K federaci, která porušila Budapešťské memorandum a už několik let okupuje Krym i město Sevastopol.

K federaci, která posílá své vojáky na dovolenou zabíjet civilisty na východní Ukrajině.

K federaci, která každou chvíli provokuje ve vzdušném prostoru i výsostných vodách našich spojenců.

K federaci, před kterou každoročně varují naše tajné služby, protože u nás provádí vyspělou špionáž i manipulaci.

K federaci, která bombardovala civilisty v Gruzii, zdánlivě v rámci války v Jižní Osetii.

Ano, takové je Putinovo Rusko.

Můžeme mít desítky či stovky dílčích výhrad k byrokracii či některým dalším negativním jevům v Evropské unii a můžeme mít rádi ruskou pohostinnost, klasickou hudbu i literaturu. Ale nesmíme si nechat líbit, aby náš prezident měl radši Vladimira Putina a jeho totalitní návyky než nás. Za velkou většinu výše uvedeného může právě Putin a jeho lidé. Český prezident (či snad ruský nevolník) Zeman definitivně ztratil smysl pro realitu, když 20. listopadu 2017 zradil v Ruské federaci svůj stát. To mu nesmí projít.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner