Zeman zřejmě Mynáře nakonec odsune do ústraní, mohl by mu prohrát volby

Eric Drooker

Podle informací Lidových novin se blíží konec Vratislava Mynáře ve funkci hradního kancléře. Muž, který na vysokém postu ustál několik kauz, se ovšem o práci bát nemusí. Podle všeho se totiž pouze přesune na jinou pozici, kde nebude takříkajíc tolik na očích. Miloš Zeman totiž zřejmě pochopil, že do prezidentských voleb, na které se zatím neoficiálně chystá, nemůže mít po svém boku natolik kontroverzního člověka.

Mynář sice patří mezi Zemanovy nedotknutelné, ale do budoucna se tato situace může změnit. Kancléř nemá bezpečnostní prověrku a nevypadá to, že by ji měl v blízké době dostat a jeho nákup strašnické vily za „pár korun“ také vyvolává četné otázky. Doteď ho však hlava státu kryla a jeho problémy zahrávala do kouta. Fungovalo to až směšným způsobem. Kdykoliv se na Mynáře média něco dozvěděla, Zeman pronesl některý ze svých urážlivých výroků a tím dostal svého podřízeného z titulních stran a televizního zpravodajství.

Vratislav Mynář si toho ale dostatečně nevážil, a když přišla na přetřes jeho bezpečnostní prověrka, svému šéfovi zalhal. Tím ho sice naštval, ale přátelství to nezničilo. Nyní se však situace změnila. Od chvíle, kdy prezident začal reálně uvažovat o svém znovuzvolení, přemýšlí také nad tím, jak ho dosáhnout. Přízeň Andreje Babiše, kterého má evidentně ze současných politiků nejraději, protože ví, že si navzájem mohou pomoci, už má. Teď se ještě zbavit lidí ve svém okolí, kteří by potenciálním voličům mohli vadit. A Mynář je jednoznačně jedním z nich.

Pokud je tedy pravda, co tvrdí Babišův deník a ten ví vždycky víc, než ostatní, Mynáře čeká stěhování. Miloš Zeman má pro něj totiž stále slabost a chce si ho na Hradě nechat. Na kancléře tak prý čeká vedení Správy pražského hradu. Pozice, kde nebude tolik na očích občanů a pokud někdo opět nevyvěsí na Pražský hrad velké červené trenýrky, neměl by ani bát o to, že přijde o dobře placené místo.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner