Zemana čeká třídenní hospitalizace. Nic mu není, chce být fit, mlží Hrad

Miloš Zeman (ČTK)

Miloš Zeman | FOTO: ČTK

Miloši Zemanovi v podstatě nic není, jen potřebuje obnovit, opravit, vzkazuje národu Hrad. Přesně tak totiž slovník cizích slov definuje výraz „rekondice“, který Zemanův mluvčí použil ke zjevnému zastření důvodu plánované hospitalizace jeho šéfa.

Prezident ČR Miloš Zeman na pietním shromáždění ve Varšavě (Reprofoto ČT)

Zemana mají ve vojenské nemocnici v pražských Střešovicích přijmout ve čtvrtek a setrvat tam má „nejdéle do neděle“. Zprávu o tom přinesl Deník N s odvoláním na trojici důvěryhodných zdrojů z prezidentova okolí. Hrad informaci později potvrdil s tím, že je Zeman zdravý. S takovou už tutéž nemocnici opouštěl při její minulé návštěvě před třemi týdny. Tehdy návštěvu zdravotnického zařízení zdůvodnil potřebou pořídit krevní testy, za jejich účelem ovšem není třeba se v nemocnici zdržovat osm hodin, jak tomu bylo v Zemanově případě. Lékaři se však zmínili jen o pacientově únavě a údajné lehké dehydrataci.

V souvislosti s nadcházející pravděpodobnou třídenní hospitalizací podle mluvčího Ovčáčka „nejde o nic akutního, o žádný vážný zdravotní problém, kdy by bylo potřeba nějakého lékařského zákroku”. Důvodem, proč má Zeman strávit tři dny v nemocnici, je údajně jeho zájem o to, aby byl „fit na oslavy 28. října“.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]