Zemana dnes čeká nejtěžší den v roce. Kdo ho dovede na Vítkov? Zvládne večer?

Miloš Zeman na Vítkově v roce 2018 (Zbyněk Pecák)

Miloš Zeman na Vítkově v roce 2018 | FOTO: Zbyněk Pecák

28. říjen. Den, který je pro Miloše Zemana a především jeho okolí ten nejnáročnější z celého roku. Prezident musí v tento den zvládnout několik akcí. A i když část povinností přehodil na své podřízené, stále mu zbývá několik akcí, na které zkrátka musí. Jak to dnes dopadne? Zvládne Miloš Zeman své povinnosti? A kdo ho povede?

Podívejme se, co prezidenta dnes čeká. Nezúčastní se dvou dopoledních akcí, kam vyslal své podřízené. Ti nejprve položí věnec u hrobu T. G. Masaryka v Lánech. Následně položí věnec u sochy T. G. M. na Hradčanském náměstí. V 11:30 ale přijde zřejmě nejtěžší z akcí. Pietní akt na Vítkově. Tam Zeman musí. Měl by ujít několik desítek metrů sám bez pomoci a měl by se uklonit. Budou ho zabírat kamery, budou fotit fotografové. Stejně tak ve 12 hodin na Pražském hradě, kde má jmenovat nové generály.

Odpoledne by měl být mimo záběry, večer pak přijde další těžká zkouška toho, jak Zemana dali lékaři v Ústřední vojenské nemocnici dohromady. Slavnostní ceremoniál udílení státních vyznamenání ve Vladislavském sále Pražského hradu. Zeman musí do sálu nejprve dojít. V tom mu zřejmě tak jako každý rok pomůže manželka. Následovat bude tradičně jedovatý projev. Tedy opření o řečnický pultík. A na závěr prezident udělí vyznamenání zvláštnímu mixu lidí, který sám namíchal. Směs úctyhodných osobností doplní jeho kamarádi a estébáci, tak jako každý rok. Ještě v roce 2017 Zeman ke každému vyznamenanému udělal krok a potřásl mu rukou. V loňském roce už stál u stolu a každý z oceněných, i ti nejstarší, k němu museli dojít. Jak to bude letos, to zřejmě ví jen Vratislav Mynář a spol.

Je smutné, že má Česká republika prezidenta, který rok od roku hůře zvládá uctít velký svátek, vznik republiky, které vládne. Letos dokonce musel na podivný pobyt do nemocnice. Zamyslet by se měla především rodina Miloše Zemana.

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]