Zemana museli trénovat v podepisování. Státník připravený vládnout

Prezident Miloš Zeman s první dámou Ivanou (ČTK)

Prezident Miloš Zeman s první dámou Ivanou | FOTO: ČTK

Téměř každý den se objevují další a další zprávy týkající se stavu Miloše Zemana. Kromě páteční informace z Ústřední vojenské nemocnice ve smyslu, že se stav prezidenta mírně zlepšil, jsou to smutné zprávy, které více a více potvrzují, že Miloš Zeman už se nejspíše do plnohodnotné prezidentské funkce nevrátí.

Zatím poslední ze zneklidňujících zpráv je informace, kterou přinesl v neděli Václav Moravec. Miloš Zeman musel před podepsáním dokumentu, kterým svolal jednání nových poslanců, nějakou dobu trénovat vlastní podpis. To už Mynář s Ovčáčkem neprozradili. Moravec informaci opírá o dva věrohodné zdroje, jeden z nemocnice a jeden z blízkého okolí prezidenta.

Miloš Zeman se svým poradcem Martinem Nejedlým (ČTK)

Video, na kterém Zeman dokument podepisuje, mělo podle plánů Mynáře a Ovčáčka doložit, že Zeman je schopný komunikovat a podepisovat dokumenty. Jenže na záběrech je jasně vidět, v jak vážném stavu prezident je, navíc má pozadí, o kterém dosud nemluvili. Prezidenta museli na jediný podpis určitou dobu připravovat, učit podepisovat a vše pečlivě nachystat.

Nedůstojné divadlo má podle plánů Ovčáčka a Mynáře pokračovat až do konce. Stále více se ukazuje, že pokud parlament schválí odebrání prezidentských pravomocí Miloši Zemanovi, bude to nejen v zájmu České republiky a občanů, ale také v zájmu zdraví Miloše Zemana. Když přijde o pravomoci, řada těch, kteří jsou na něj přilepení kvůli moci, se odlepí. Miloš Zeman si to asi nepřipouští, ale pokud přijde dočasně o pravomoci, pomůže mu to.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]