Zemana za vystoupení s Konvičkou nepochválil ani Škromach

Eric Drooker

Je zjevné, že prezident Miloš Zeman svým vystoupením ve spojení s extremistickým Blokem proti islámu zašel už příliš daleko. Nechválí ho totiž ani jeho jindy věrní příznivci – teď se k nim přidal i Zdeněk Škromach.

První Zemanův blízký člověk, který se k prezidentovu vystoupení vyjádřil překvapivě negativně, byl Jaroslav Foldyna. „Nemyslím, že by jakýkoliv prezident měl na pódiu vystupovat vedle člověka, který ve svých výrocích říká, že bude muslimy dávat do masokostní moučky nebo že by je měli dát do koncentračních táborů, a používá výrazy jako zplynovat,“ uvedl Zemanovi blízký poslanec pro Českou televizi.

Ke kritikům se přidal i Zdeněk Škromach. „Pokud jde o vystoupení Miloše Zemana, je konzistentní ve svých názorech a vyjadřuje mínění lidí, které často slyším. Druhou věcí je aranžmá. To nebylo zrovna šťastné. Prezident měl být na pódiu sám,“ píše senátor na svém Facebooku. Vzhledem k tomu, že Škromach patří do „Zemanova křídla“ v ČSSD, ukazuje se, že prezident se své mateřské straně stále více vzdaluje.

Proti Zemanovi se už včera ostře vymezil premiér Bohuslav Sobotka, ten však mezi prezidentovy příznivce dlouhodobě nepatří. „Nejvyšší ústavní činitel země, prezident České republiky, která má hlubokou humanistickou a demokratickou tradici, by podle mého názoru neměl vystupovat na shromáždění xenofobní sekty, které bylo naplněno šířením velmi intenzivní nenávisti. Myslím, že řadu lidí v naší zemi tím prezident republiky velmi nepříjemně zaskočil.“ Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček prohlásil, že premiér se stal hlasem médií. Pravděpodobně se teď hlasem médií stává téměř každý politik.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner