Zemanem oceněný Erik Best se vysmívá Výbornému po smrti manželky

Erik Best (repro ČT)

Erik Best | FOTO: repro ČT

Rodinu předsedy KDU-ČSL Marka Výborného zasáhla před několika týdny tragédie – náhle mu zemřela manželka. Výborný se nyní rozhodl rezignovat na své místo ve straně, aby se mohl věnovat svým dětem, které ho v této nelehké situaci potřebují. Většina lidí jeho rozhodnutí ocenila a samozřejmě mu přejí, aby on i jeho rodina všechno zvládli. Ne tak „novinář“ Erik Best. Ten totiž Výborného sdělení využil k naprosto nemístnému a nechutnému vtipkování.

Best je oblíbencem prezidenta Miloše Zemana, od něhož dokonce dostal vyznamenání. Oceňuje jej také šéfredaktor Babišovy MF DNES Jaroslav Plesl, jehož úroveň je srovnatelná. Best, který jakožto Američan studoval v Rusku, velebí režim Vladimira Putina a je to miláček dezinformačních webů. Nyní ale on sám své dno posunul ještě níž.

„Marek Výborný a jeho nedoprovázené děti. Smutné. Kde je Michaela Šojdrová, když ji potřebujete?“ napsal Best na svůj facebookový profil poté, co Výborný veřejně řekl, že v lednu rezignuje na post předsedy lidovců, v narážce na aktivity europoslankyně Michaely Šojdrové ohledně sirotků v Sýrii.

Marek Wollner (Roman Černý)

Překvapuje vás to? Nemusí. Best se takto chová dlouhodobě a není divu, že je spojencem Pražského hradu, kde se jistě takovému vyjádření zasmáli. Ti, které má náš prezident rád, se totiž obvykle chovají podobně. Není se čemu divit, vždyť hlava státu normálně používá v rádiu výrazy jako k*nda nebo zm*d.

Každý slušný člověk myslí na to, aby se rodina Marka Výborného dokázala vyrovnat s neštěstím, které ji postihlo. Takových lidí je jistě víc než různých Bestů. Ti však bohužel existují. Je smutné, že přesně vypovídají o tom, na jaké úrovní je okolí hlavy státu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]