Zemanova armáda aneb „Lidi by vás měli postřílet všechny“

Eric Drooker

Nehorázné prohlášení českého prezidenta, že premiéra lze odstranit i kalašnikovem, způsobilo pozdvižení nejprve u nás doma v Česku a hned nato obletělo svět. Die Welt, Reuters, BBC… ti všichni sdělili svým čtenářům, že z ostudy kabát, který nosíme už od prezidentské volby, už málem vláčíme po zemi. O tom, co Zeman řekl, tak bylo napsáno už mnohé. A přestože vpravdě není žádným důvodem k hrdosti, když prezident plácá jako přiožralý strejc, není ani pouhá nevhodnost takového počínání tím nejhorším, co z toho plyne. Nejhorší na tom je, že výroky tohoto typu povzbuzuje značnou část svých voličů k podobnému chování. Někteří to pochopili například takto:

1

Citace pochází přímo z oficiální facebookové stránky prezidenta, kde spolu v mnoha podobnými příspěvky s tichým souhlasem admina zůstává.

Primitivní agresivní jedinci takové věci samozřejmě vykřikovali už dávno před oním „střeleckým“ vystoupením, jenomže teď hlava státu jejich chování veřejně legitimizuje, za potlesku sálu dává najevo, že to je v naprostém pořádku – „Podívejte, vždyť takto vtipkuji i já, váš bodrý lidový prezident, je to veselé. Jen houšť.“

2

Nelze si ale nevšimnout, že v posledních dnech frekvence výhrůžných příspěvků na sociálních sítích vzrostla a také že podstatně přitvrdily. Zjevně kolem sebe máme dost idiotů toužících převést prezidentův hloupý žert ve skutek. Dost primitivů, kteří si to s jásotem – a není vlastně ani divu – vyložili jako pobídku k vystupňování agrese. Až donedávna jen verbální.

To se ovšem změnilo v sobotu 30. ledna, kdy dva útočníci v Praze napadli a pobodali nožem muslima žijícího v Česku, partnera české aktivistky E. Z., známé organizátorky dobrovolnické pomoci uprchlíkům. Očividně se již přešlo od slov k činům. Osoby méně duševně obdařené, sociopatické či labilní k tomu nemívají daleko, zvlášť když nabudou dojmu, že je to vlastně tak nějak v pořádku.

Nesouhlasíš s někým? Zastřel ho. Nelíbí se ti někdo? Bodni ho.

Děkujeme, pane prezidente, přesně tohle jsme v dnešní složité době plné vyhrocených emocí potřebovali.

S láskou v srdci vám navlékneme oprátku

3

V rámci spravedlnosti nutno podotknout, že i z opačného tábora někdy zaznívá něco jako „mrtvý komunista, dobrý komunista“ nebo postesk nad tím, že komunisté po Listopadu nedostali ochutnat stejné medicíny, kterou ve své zrůdnosti naordinovali třeba Miladě Horákové. Jakkoli stalinistka soudružka Semelová tvrdí, že vlastně tak trochu právem… Nenávistných výkřiků volajících po střílení či věšení konkrétních lidí je ale naprosté minimum, výjimka potvrzující pravidlo.

Pan prezident sjednotitel ovšem podněcuje své věrné k takovýmto výlevům:

4

5

6

Vulgarita a hovadství nejtěžšího kalibru se šíří z Hradu a nacházejí nadšenou odezvu u té nepokleslejší spodiny. A proč ne? Vždyť jsou to hlasy do příští volby. Takové pan prezident potřebuje.

7

Pozadu nezůstala ani fanatická Zemanova obdivovatelka Jelena Vičanová, proruská aktivistka adorující Putina, která prý neví nic o žádné okupaci v srpnu 1968, ale zato byla přijata na Hradě. A která pro svého milovaného prezidenta uspořádala to pěkné shromáždění 17. listopadu na Albertově, kde se jeden nahnědlý vysokoškolský učitel, momentálně čelící trestnímu oznámení, naparoval na tribuně, zatímco jiní učitelé a profesoři se svými studenty nebyli vpuštěni ani k pamětní desce.

„…jestli pan Sobotka nezajistí bezpečnost žen v tomto státě,“ oznámila na svém facebookovém profilu Vičanová, „my si na něho ten kalašnikov klidně vezmeme, a to i bez bonmotu pana prezidenta.“

Ostatně už před časem, v pořadu „Máte slovo“, který jí na sociálních sítích vynesl přezdívku Ječící Jelena, s úsměvem zakončila větou o tom, že zatím ještě nestřílejí.

Ve Strakově akademii se bude střílet

Je tedy až dost zřejmé, že Zemanovo počínání je nejenom hrubě nevhodné, odporné a naprosto nehodné hlavy státu, ale i nanejvýš nebezpečné. Například podivná, nepokrytě proruská parta, která si říká „Českoslovenští vojáci v záloze“ nedávno v dokumentu pořadu Reportéři ČT předváděla funkční střelné zbraně včetně automatických pušek, načež jejich člen Martin Holkup na kameru prohlásil, že pokud k tomu budou donuceni, „bude se střílet ve Strakově akademii a v parlamentu“.

Pro někoho neškodná banda pivních týpků, kteří teskní po socialismu, řvou proti NATO a lítají v maskáčích po lese, kde si hrají na střílení uprchlíků. Na druhou stranu ovšem uskupení, které se pohybuje na hraně zákona, které je v hledáčku BIS a od něhož se ministerstvo obrany oficiálně distancovalo a vydalo prohlášení, že se skutečnými aktivními zálohami nemá zhola nic společného.

Ano, jistě, extremistické spolky se najdou všude. Co je ovšem alarmující a naprosto neuvěřitelné, je, že právě s těmito lidmi slavil letos prezident Zeman na Albertově. Ve vojenském šiku ho napochodovali podpořit. Na rozdíl od studentů tam coby vyvolení směli.

Vrchní velitel členské armády NATO tak trávil svátek s lidmi, kteří hloupě, leč hlasitě vystupují proti NATO.

Den oslav pádu komunistické totality s lidmi, kteří tvrdí, že svou vojenskou přísahu složili socialistické vlasti a této myšlence budou sloužit.

Sedmnáctý listopad s lidmi, kteří v blogu iDnes špatným pravopisem vyzývají: „Zřekněme se symbolu Václava Havla a nazvěme jej pravdivě největším zrádcem Československého lidu.“

S lidmi, pro které musí být Zemanova slova rajskou hudbou. Oni přece o střílení mluvili už předtím a bez „bonmotů“. Zbraně mají.

Bravo, pane prezidente!

 

Sobotka-Zeman-facebook

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]