Zemanova cesta za krásami vietnamského socialismu

Prezident Miloš Zeman  (ČTK)

Prezident Miloš Zeman | FOTO: ČTK

Prezident Miloš Zeman je na návštěvě Vietnamské socialistické republiky. Podle programu, který Hrad zveřejnil na svých webových stránkách, se po dnešních obchodních jednáních může český prezident zítra těšit na řadu atraktivních setkání s komunistickými vůdci i na exkurzi v sídle Komunistické strany Vietnamu a dalších institucí.

V 9 hodin ráno místního času dojde k položení věnce u Pomníku národních hrdinů. Ten připomíná hrdiny vietnamských válek včetně té, která stála životy tisíce amerických vojáků. Následně si Zeman prohlédne prezidentský palác, u kterého si pořídí krásné fotografie a setká se s vietnamským prezidentem. V 11.15 je plánován podpis dokumentů mezi zástupci České republiky a Vietnamu.

Odpoledne se hlava českého státu potká s místopředsedou vlády komunistické země. V 17 hodin se Zeman podívá do sídla komunistické strany Vietnamské socialistické republiky a popovídá si s generálním tajemníkem Vietnamské komunistické strany. Následuje exkurze Národního shromáždění Vietnamské socialistické republiky, kde se Zeman setká s jeho předsedkyní.

Po 19. hodině čeká na první pár večeře na počest státní návštěvy prezidenta republiky a paní Ivany Zemanové. Tím program dne končí.

Jak ale Hrad upozorňuje, změna programu je vyhrazena! Určitě by ještě stálo za to navštívit hanojské mauzoleum, ve kterém jsou uloženy ostatky prvního prezidenta Severního Vietnamu Ho Či Mina. Času ale není nazbyt. Ve čtvrtek dopoledne se Miloš Zeman potká s českými novináři a následně odletí do Kazachstánu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]